20. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Sākuma lapa » Makroekonomika » Ekonomists: Šobrīd veidot budžetu ar deficītu nebūtu prātīgi
Ekonomists: Šobrīd veidot budžetu ar deficītu nebūtu prātīgi
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 11. septembris 2017, 11:31
Tuvākajos pāris gados gaidāma strauja Latvijas ekonomikas izaugsme, un šajā laikā veidot valsts budžeta deficītu nav prātīgi, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja “Swedbank” galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks.


“Pašreizējā brīdī veidot budžetu ar deficītu nebūtu prātīgi,” sacīja Kazāks, skaidrojot, ka tuvāko pāris gadu laikā gaidāma “diezgan jestra” izaugsme, kam sekot vājāks ekonomikas izaugsmes cikla posms, un tas līdzi raus arī Latviju.

“Lai ekonomikā kaut ko varētu mainīt, tas jādara pirms plaušu karsonis ir klāt,” komentēja ekonomists.

Vienlaikus viņš atzinīgi viņš vērtēja Liepājas cietuma būvniecības atlikšanu uz laiku, kad ekonomikas izaugsme kritīsies.

Runājot par algu kāpumu, viņš norādīja, ka tas ir pārāk straujš.

“Mēs sākam zaudēt konkurētspēju, proti, mūsu preces kļūst par dārgu. Tā kā mēs esam maza, atvērta ekonomika, mēs esam ļoti atkarīgi no eksporta, savukārt, ja mēs kļūsim pārāk dārgi, mums eksportēt būs ļoti grūti, tas savukārt to izaugsmi vilks uz leju. Tas pašreizējā brīdī ir pats galvenais,” sacīja Kazāks.

Pēc jaunākajām “Swebank” prognozēm, 2017.gadā Latvijas iekšzemes kopprodukts varētu augt par 4,2%, nākamgad bankas speciālisti Latvijas ekonomikā sagaida izaugsmi 4% apmērā, bet 2019.gadā – 3,2% apmērā.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats