15. jūlijs,
Vārda dienas: Egija, Egmonts, Egons
Sākuma lapa » Makroekonomika » VM iestājas par nodokļu maksātāju nodalīšanu no nemaksātājiem
VM iestājas par nodokļu maksātāju nodalīšanu no nemaksātājiem
Autors: BNA / 8. augusts 2017, 12:25
Iedzīvotāju nonākšanai jaunajā veselības sistēmā piedāvā divus variantus – viens paredz nodalīt nodokļu maksātājus no nemaksātājiem, bet otrs variants – noteikt nodokļu apmēra slieksni, no kura iedzīvotājs nonāk jaunajā sistēma un saņem pilno pakalpojumu grozu.

Kā žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Anda Čakša, Veselības ministrija (VM) vairāk atbalsta nodokļu maksātāju nošķiršanu no nemaksātājiem, jo sliekšņa noteikšanai varētu būt nepieciešams liels administratīvais resurss.

Diskusijas joprojām ir par jautājumu, kāda summa būs jāiemaksā iedzīvotājiem, kuri neveic sociālās iemaksas. Viens no variantiem pieejai veselības aprūpei paredz noteikt valsts nodevu 1% apmērā no minimālās algas, kas nākamgad būtu 4,3 eiro mēnesī. Latvijas kardioloģijas centra vadītājs uzskata, ka šai summai būtu jābūt lielākai. Savukārt pēc Čakšas vārdiem, summai jābūt pievilcīgai, bet ne pārāk mazai, lai tie, kas maksā pilnu nodokļu paketi, nejustos aizvainoti par to, kāpēc sistēmā var iestāties arī ar tik mazu maksu.

Čakša arī norādīja, ka tika runāts par finansējuma pārvaldījumu jeb Nacionālā veselības dienesta (NVD) nākotnes versiju. Pārņemot Igaunijas un citu valstu pieredzi, pašreizējo Nacionālo veselības dienestu nākotnē varētu pārveidot par veselības fondu.

Viņa uzsvēra, ka jautājumi, kas saistīti ar iedzīvotāju iekļūšanu sistēmā, patlaban ir galvenie, kas jāatrisina.

Pagaidām par Veselības aprūpes finansēšanas likumu ir ļoti daudz diskusiju un gala rezultāts joprojām nav panākts. Jāpiezīmē, ka likumprojektam jābūt gatavam līdz rudenim.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats