20. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Sākuma lapa » Makroekonomika » Nodokļu reforma: Meklēs risinājumus pašvaldību finansēšanas iespējām
Nodokļu reforma: Meklēs risinājumus pašvaldību finansēšanas iespējām
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 17. jūlijs 2017, 13:21
Nākamajās dienās, līdz 21. jūlijam, paredzēts galīgajā lasījumā apstiprināt nodokļu reformu veidojošos likumprojektus. Līdz šim laikam jāatrod arī risinājumi pašvaldību finansēšanas iespējām pēc nodokļu reformas.


Nedēļas nogalē Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtīja vēstuli Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, aicinot grozījumos likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN).

“Lai nodrošinātu pašvaldību budžetu stabilitāti un prognozējamību vismaz vidējā termiņā, LPS ierosina iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā kā pastāvīgu normu ietvert nosacījumus, ka prognozētais nodokļu ieņēmumu kopapjoms pašvaldību budžetā nav mazāks par 19,6% no kopējiem valsts budžetā prognozētajiem nodokļu ieņēmumiem un ka pašvaldībām piekrītošā nodokļu ieņēmumu proporcija primāri tiek nodrošināta, pārdalot iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus par labu pašvaldībām,” teikts vēstulē.

Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis pauda, ka šobrīd ar LPS tiek apspriesti vairāki kompensācijas mehānismi, tāpēc diskusijas par šo jautājumu vēl turpinās.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija konceptuāli atbalstījusi nodokļu reformu un ar to saistītos likumprojektus. Kopumā izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā komisija virzījusi 10 likumprojektus.

Lai kompensētu nodokļu reformas ietekmē neiegūtos valsts un pašvaldību budžeta ieņēmumus, plānots celt azartspēļu un akcīzes nodokļus. Nākamgad dārgākas kļūs cigaretes, alkohols un degviela, kā arī spēļu automātiem un galdiem nodoklis pieaugs par 30 procentiem. Ar nodokli 20 procentu apmērā paredzēts turpmāk aplikt arī izložu un azartspēļu laimestus, kas pārsniedz trīs tūkstošus eiro, izņemot simtgades momentloteriju, kā arī preču un pakalpojumu loteriju laimestus.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats