23. aprīlis, Pirmdiena
Vārda dienas: Georgs, Jurģis, Juris
Sākuma lapa » Makroekonomika » Mūrniece: Saeima pie nodokļu reformas strādās arī vasarā
Mūrniece: Saeima pie nodokļu reformas strādās arī vasarā
Autors: BNA / 19. aprīlis 2017, 15:38
Lai izskatītu ar nodokļu reformu saistītos likumprojektus, Saeima strādās arī vasarā, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāmai” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).


Viņa norādīja, ka arī vasarā turpināsies darbs pie nodokļu reformas. Kā pieļāva Mūrniece, daudzos jautājumos būs jāmeklē kompromisi, kas var būt nedaudz sāpīgi, bet beigās būs panākts rezultāts.

Pēc Saeimas priekšsēdētājas sacītā, neilgi pirms Jāņiem parlaments saņems no valdības likumprojektus, kas saistīti ar reformu, tos nodos Budžeta komisijai un, iespējams, jūlija vidū tos varētu skatīt jau otrajā lasījumā.

Viņa gan pieļāva, ka likumprojektu izskatīšanai būs nepieciešams ilgāks laiks, process būs sarežģītāks, būs ilgākas diskusijas.

Jau vēstīts, ka Finanšu ministrija nākusi klajā ar piedāvājumu plašākām nodokļu izmaiņām, slogu pārnesot no darbaspēka uz kapitāla nodokļiem.

Pēdējā gada laikā vairākas organizācijas kopā ar Finanšu ministriju, Latvijas Banku un dažādiem ekspertiem strādā pie vidēja termiņa nodokļu stratēģijas izstrādes, kuras pamata būtība ir samazināt darbaspēka nodokļus, kā arī radīt investīcijām un uzņēmējiem pievilcīgu vidi. Notiek regulāras ekspertu tikšanās, un norit darbs ne tikai pie galvenajām plānotajām izmaiņām, bet arī detaļām un valsts budžeta iztrūkuma būtiskāko kompensējamo mehānismu izstrādes. Visas iesaistītās puses, pamatojoties uz pētījumiem un aprēķiniem, diskutē par pieņemamākajiem kompromisiem, lai tādējādi panāktu Nacionālajā attīstības plānā paredzēto “ekonomikas izrāvienu”.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats