24. novembris, Otrdiena
Vārda dienas: Velta
Sākuma lapa » Makroekonomika » Rimšēvics: naudu drukāt nav māksla
Rimšēvics: naudu drukāt nav māksla
Autors: Apollo.lv / 17. aprīlis 2012, 15:09
Lata kursa saglabāšana un stabilitāte, kāda tika nodrošināta finanšu sistēmā, ir ļāvusi Latvijai atkopties, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» sacīja Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvics.


Viņš atzīmēja, ka pagājušā gada 4. ceturksnī Latvijas ekonomika bijusi straujāk augošā Eiropas Savienībā (ES), raksta Apollo.lv.

«Ja būtu notikuši kādi eksperimenti ar valūtas kursu – devalvācija, Latvija nevarētu runāt par krīzes pārvarēšanu, ekonomikas izaugsmi, rūpniecības un eksporta atdzimšanu,» sacīja Rimšēvics.

Viņš uzsvēra, ka tas padara Latviju daudz spēcīgāku un noturīgāku pret satricinājumiem citviet pasaulē, taču īstermiņā jābūt gataviem arī uz ekonomiskās aktivitātes vājināšanos – riski turpmākajai izaugsmei saglabājas pietiekami augsti.

«Ja nodokļu ieņēmumi gada gaitā turpinās apsteigt prognozes, valdībai šī rezerve saglabājama makroekonomisko risku līdzsvarošanai un neparedzētiem izdevumiem – līdzīgi kā pērn lieti noderēja izmantotais uzkrājums priekš «airBaltic»», norādīja Rimšēvics.

«Jāteic, ka naudu drukāt nav māksla. Māksla ir piesaistīt investīcijas, nodrošināt to, ka valstij pieaug kredītreitings, ka valstij ir gatavi aizdot, ka bankas ir gatavas kreditēt uzņēmējus. Turklāt problēma nav naudas trūkumā! Naudas šobrīd Latvijā ir vairāk nekā nepieciešams, komercbankas LB ik nakti glabā 500 miljonus latu. Ja kāds tomēr mudina atbrīvot lata kursu un sākt drukāt naudu – tas ir aplami. Iedzīvotājiem no tādiem ieteiktu uzmanīties, neapjukt,» tā Rimšēvics.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eiro, Ilmārs Rimšēvics, lats, Latvijas Banka

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats