28. septembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Lana, Sergejs, Svetlana
Sākuma lapa » Veselība, medicīna » Veselības Ministrija plāno attīstīt veselības tūrismu
Veselības Ministrija plāno attīstīt veselības tūrismu
Autors: Kate Namniece, BIZNESS.LV / 15. novembris 2018, 11:39
Šodien, 15. novembrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Veselības ministrijas sagatavotais rīcības plāns veselības aprūpes eksporta pakalpojumu jomas attīstībai 2019.-2023.gadam. Tajā ietverti rīcības virzieni un konkrēti pasākumi veselības  eksporta attīstīšanai. 


Plānots, ka turpmākajos gados veselības eksporta veicināšanai nepieciešams strādāt trijos virzienos. Pirmkārt, nodrošināt darbības ilgtspēju. Paredzēts trīs mēnešu laikā pēc šī plāna stāšanās spēkā izveidot veselības aprūpes eksporta pakalpojumu Koordinācijas padomi. Tās uzdevums būs ik gadu aktualizēt veselības eksporta pakalpojumu stratēģisko tirgu sarakstu, uzraudzīt Rīcības plāna ieviešanu, kā arī laicīgi signalizēt valdībai par nepieciešamību atjaunot iepriekš izstrādāto stratēģiju, pielāgojot to mainīgajiem ārējiem apstākļiem. Padomē būtu iekļaujami pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras, Veselības aprūpes darba devēju asociācijas un Latvijas veselības tūrisma klastera.

Otrkārt, iecerēts definēt stratēģisko valstu mērķa tirgu, kas ir nozīmīgi izstrādājot atbalsta saņemšanas nosacījumus veselības tūrisma jomā. Ir paredzēts, ka prioritāri atbalsts tiek sniegts darbībām, kas saistītas ar stratēģiski nozīmīgākajiem tirgiem. Rezultātā tiks nodrošināts mērķtiecīgs valsts atbalsts veselības eksporta pakalpojumu attīstībai.

Ik gadu iecerēts arī apkopot un analizēt datus par ārvalstu pacientiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem Latvijā, kas ļautu izvērtēt Latvijas pievilcību citu valstu veselības tūristu acīs, pieprasītākos pakalpojumus, kā arī kopumā sniegs ieskatu par reālo situāciju veselības tūrisma jomā.

Trešais virziens ir Latvijas tēla, kā veselības aprūpes pakalpojumu eksportētājvalsts, izveide ārvalstīs un tā uzturēšana. Tas nozīmē, ka tiks ieguldīts mērķtiecīgs un koordinēts darbs, lai panākta ārvalstu iedzīvotāju uzticēšanos Latvijas ārstniecības iestāžu un ārstniecības personu sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Jāturpina arī darbs  pie klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanas.

Pie rīcības plāna izveides strādāja speciāli izveidota darba grupa, kurā piedalījās pārstāvji no iesaistītajām ministrijām, Veselības ministrijas padotības iestādēm un nozares profesionālajām organizācijām. Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats