19. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Verners
Sākuma lapa » Sabiedrība » Skanstē sola izveidot publiski pieejamu parku; iestādīs arī vairāk nekā 1000 koku
Skanstē sola izveidot publiski pieejamu parku; iestādīs arī vairāk nekā 1000 koku
Autors: NRA.lv / 5. maijs 2020, 15:37
Maija sākumā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments uzsāks būvdarbus projekta "Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta" ietvaros. Būvdarbi ietvers Lapeņu ielas, Jāņa Dikmaņa, Jāņa Krūmiņa, Jāņa Daliņa ielu izbūvi, inženierkomunikāciju (ūdensvada, sadzīves kanalizācijas, lietus kanalizācijas un ielu apgaismojuma) izbūvi. Tāpat projekta ietvaros plānots izbūvēt lietusūdens uzkrāšanas un novadīšanas sistēmu un labiekārtot projekta teritoriju, izveidojot ar citām pilsētas daļām labi savienotu apkaimi, veicinot uzņēmējdarbības attīstību Skanstes apkaimē, informē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments Sabiedrisko attiecību vadītāja Solvita Brence.

"Skanstes revitalizācijas projekts paredz izbūvēt jaunas ielas un inženiertīklu infrastruktūru, kā arī izveidot pilsētniekiem pieejamu zaļo zonu, kurā atradīsies gan parks, gan kanālu sistēma. Tādā veidā attīstīsim un sakārtosim šo pilsētas tuvējā centra teritoriju, kas patlaban ir visai nolaista un aizaugusi. Infrastruktūras attīstība nesīs sev līdzi privātās investīcijas jaunu biroju projektos un jaunās darbavietās, kas ir iemesls, kādēļ Eiropas Savienība atbalsta šo revitalizācijas projektu. Būvniecības laikā būs nodarbināti vairāk nekā 70 cilvēki, tādā veidā stimulējot Rīgas ekonomiku koronavīrusa izraisītās lejupslīdes apstākļos," norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Ilze Purmale.
Būvprojekta izstrādes laikā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir konsultējies gan ar komersantiem, kas veic uzņēmējdarbību piegulošajā teritorijā, gan nevalstiskām organizācijām. Izvērtējot visus priekšlikumus kopsakarībā ar Skanstes apkaimes teritorijas lokālplānojuma risinājumiem - veloceliņi tiks nodalīti no brauktuves ar pusizceltu apmali vai virzīti aiz autostāvvietām ietves pusē, vietās pie ietvēm, kur plānotas iebrauktuves, ir paredzēts slīps brauktuves savienojums, nemainot ietves augstumu.

Projekta teritorijas zaļā zona tiks labiekārtota atbilstoši dažādu sociālo grupu vajadzībām -atpūtas zonas (atpūtas soli, zviļņi, piknika galdi, rotaļu laukumi), kā arī aktīvās atpūtas zonas, ko veidos āra trenažieri, skeitparka elementi, un citas aktivitātes.

Projekta teritorijā plānots veikt plašus apzaļumošanas darbus - iestādīt 56 liela izmēra lapu kokus, kā arī vairāk kā 20 veidu 755 lapu krūmus, vairāk kā 10 000 ziemcietes un 24 veidu 934 skuju kokus. Kopumā tiks iestādīti ap 1000 kokiem.

Noraidot publiskajā telpā izskanējušos, dezinformācijai pielīdzināmos minējumus, ka teritorijā paredzēts "zāģēt ziedošas ābeles un ar putnu ligzdām", Ilze Purmale norāda, ka "veicot revitalizācijas darbus, tiks maksimāli saglabāti teritorijā jau esošie koki, vadoties no to stāvokļa un arboristu ieteikumiem. Pievērsīsim uzmanību, lai netiktu iznīcinātas putnu ligzdas, ja tādas teritorijā tiks konstatētas".

Šī gada 16.janvārī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir noslēdzis vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta īstenošanu, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

ERAF finansējums ir 7 932 727 EUR, bet valsts budžeta dotācija - 1 155 334 EUR. Kopējās būvniecības izmaksas veido gandrīz 17 miljonus EUR.

Projektu plānots īstenot līdz 2022.gada 31.decembrim.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats