06. jūnijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ardis, Ingrīda
Sākuma lapa » Sabiedrība » Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs: Protestus mediķiem ir jāturpina
Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs: Protestus mediķiem ir jāturpina
Autors: bizness.lv / 28. novembris 2019, 12:15
Mediķiem saglabājas bezspēcības sajūta, ka nespējam neko izdarīt, intervijā “900 sekundēs” atzina Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis.

Pēc viņa sacītā, ja nauda tiks meklēta veselības sistēmas iekšienē, no tā, visticamāk, cietīs pacienti. Taču izstrādāt jaunu mediķu algu modeli neesot jēgas, ja tam netiek atvēlēta nauda.

Tāpat viņš atzina, ka medicīnas darbinieki pašlaik īsti neizskata iespējas streikot, jo streiks ir “sāpīgs moments pacientiem un pašiem medicīnas darbiniekiem”.

“Piemēram, dienā, kad daļa mediķu piedalījās protesta akcijā “Viena diena bez ārstniecības personāla” un nestrādāja, deputāti nekādi nesajuta, bet paši mediķi gan, jo zaudēja gan finansiāli, gan arī viņiem uzkrājies lielāks darba apjoms,” skaidroja Rācenis.

Viņš atzina, ka daļa mediķu ir atteikušies šodien doties uz protesta akciju, jo viņi tai vairs nesaskatot jēgu panākt kādus rezultātus, tomēr pats Rācenis uzskata, ka protestus mediķiem ir jāturpina un tiem jānotiek ar zināmu regularitāti.

“Mediķi rīkos regulāras protesta akcijas,” sacīja Rācenis, turpinot, ka par to formu vēl notiks vienošanās.

Savukārt komentējot parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanas rosināšanu, viņš norādīja, ka vairs nav citu rīku, kā situāciju mainīt.

Kā zināms, šodien, 28. novembrī, Latvijā vēlreiz notiek mediķu protesta akcija, lai pievērstu uzmanību zemajam veselības aprūpes finansējumam. Mediķu protestā varētu piedalīties 2000 dalībnieku.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats