18. februāris, Pirmdiena
Vārda dienas: Kintija, Kora
Sākuma lapa » Sabiedrība » VARAM nākamnedēļ virzīs lēmumprojektu par Rīgas domes atlaišanu
VARAM nākamnedēļ virzīs lēmumprojektu par Rīgas domes atlaišanu
Autors: BNA / 17. janvāris 2019, 16:50
Neraugoties uz vairāku arodbiedrību un iestāžu iebildumiem, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau nākamnedēļ plāno virzīt lēmumprojektu par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Ministrija paziņojusi, ka līdz piektdienai gaidīs iebildes tās iecerei.

Ministrija paziņoja, ka veicot RD pārraudzību, ir konstatējusi, ka domes pārkāpumi ir sasnieguši “kritisko masu”, un, lai nodrošinātu, ka RD darbs norit atbilstoši normatīvo aktu prasībām un šādi pārkāpumi netiktu atkārtoti, nepieciešams Rīgas domi nekavējoties atlaist.

VARAM precizēto likumprojektu šonedēļ sanāksmē atbalstīja Tieslietu ministrija, taču pret to iebilda Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), uzskatot, ka tajā nav ietverts domes atlaišanas pamatojums un Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA), galvenokārt, uzskatot, ka likumprojekta anotācijā nav informācijas, kas apstiprinātu un pierādītu šāda pārkāpuma esamību. Likumprojektam nepiekrīt arī Valsts kanceleja, savukārt Pārresoru koordinācijas centrs iebildumus nepauda.

Tādējādi sanāksmē vienošanos par likumprojekta redakciju neizdevās panākt, jo LPS un LLPA joprojām nepiekrīt nedz tam, ka Rīgas domes darbība ir nelikumīga un neatbilstoša vietējās sabiedrības interesēm, nedz tam, ka pārkāpumi attiecīgi konstatēti un dokumentēti likumprojekta anotācijā.

Tikmēr potenciālais jaunais pašvaldību lietu ministrs bijušais Rīgas opozicionārs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) vēl pirmdien, 14.janvārī, uzsvēra, ka Saeimas lēmumam jābalstās juridiskos, nevis politiskos argumentos. Pēc Pūces teiktā, ir notikusi milzīga Rīgas nodokļu maksātāju apzagšana, tāpēc valstij ir jāiejaucas.

Kā zināms, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīga satiksme” iepirkumiem un pērnā gada izskaņā veicis vairāk nekā 30 kratīšanas, kā arī aizturētas vairākas personas Latvijā un vēl divas Polijā.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats