17. novembris, Sestdiena
Vārda dienas: Hugo, Uga, Uģis
Sākuma lapa » Sabiedrība » VID šogad plāno atrisināt lietas, kurās iesaistītas personas ar politisko ietekmi
VID šogad plāno atrisināt lietas, kurās iesaistītas personas ar politisko ietekmi
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 7. novembris 2018, 11:03
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija ir tuvu tam, lai atrisinātu lielus un nozīmīgus kriminālprocesos, kuros iesaistītas personas ar politisko ietekmi, intervijā laikrakstam “Diena” atklāja VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.


Pēc viņa sacītā, VID Nodokļu un muitas policija desmit mēnešu darba rezultātā ir tuvu noslēguma stadijai piecos ļoti lielos kriminālprocesos. Viņš uzsver, ja viss būs veiksmīgi, tad šos kriminālprocesus virzīs kriminālvajāšanas uzsākšanai – daļu jau šogad, un daļu plānojam nākamā gada pirmajā ceturksnī.

Viņš pieļāva, ka lielajās nodokļu izkrāpšanas un naudas atmazgāšanas lietās ir iesaistītas ļoti bagātas personas ar milzīgu politisku ietekmi. Viņš gan nav nosaucis konkrētus uzvārdus, sakot, ka konkrētāk pagaidām nerunās.

“Ja šie plāni īstenosies, tad mēs drīz vien to arī uzzināsim, bet pagaidām varbūt sauksim šos cilvēkus par “tumšajiem spēkiem”,” izteicies VID darbinieks.

Podiņš arī nav konkretizējis, par kādām lietām ir runa un vai viena no tām ir “būvnieku lietas” epizode, kurā figurējot uzņēmējs Māris Martinsons. “Es dotajā brīdī negribētu runāt par vārdiem un nosaukumiem, bet, neapšaubāmi, arī šī lieta mums ir plānā tuvākajā laikā. Laiku man grūti prognozēt, bet tas varētu būt, iespējams, nākamā gada sākums, kad mums būs jau vajāšanas. Nu, varbūt kaut kas aizies jau šā gada beigās,” sacījis Podiņš.

Viņš gan norādīja, ka par visām šīm lietām iepriekšējos gados bijuši mūsu paziņojumi presei. “Bet, jā, visas lietas ir lielas, iespaidīgas un ar nopietniem cilvēkiem,” piebilda Podiņš.

Podiņš stāstījis, ka paralēli aizkulisēs esot dzirdējis, ka “tiek kaldināti plāni manis un manu cilvēku noņemšanai no amata”. “Tādas runas, protams, izskanējušas, un tas mani arī nepārsteidz, jo, kā jau es teicu, šajās lielajās izmeklētajās lietās iesaistīti cilvēki, kas, iespējams, arī vēlētos citu rezultātu sasniegt. Un, ja šādi plāni īstenosies, visticamāk, šo lietu tālāka virzība būs apgrūtināta,” laikrakstam izteicās Podiņš.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats