24. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sākuma lapa » Sabiedrība » Eksperts: Pārsteidzoši, ka VID vadītāja atlases komisija nav runājusi par reputācijas riskiem
Eksperts: Pārsteidzoši, ka VID vadītāja atlases komisija nav runājusi par reputācijas riskiem
Autors: Renāte Logina / 8. jūnijs 2018, 16:25
Ņemot vērā, ka neilgi pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāta izvēles publiskajā telpā parādās informācija par jauniem profesionālajiem riskiem, rodas jautājums, kādā veidā atlases komisija apkopoja un analizēja informāciju, intervijā Latvijas Radio atzina Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta Latvijā vadītājs Andris Grafs.


Grafs kritizēja VID vadītāja atlases komisijas darbu kandidātu izvērtēšanā, norādot, ka viņu pārsteidza fakts, ka, lai arī konkursa komisijā bija pārstāvji no Drošības policijas, tie nav runājuši par reputācijas riskiem.

“Ja kandidāts tiek izvirzīts, tad tiek sagaidīts – ja arī pats kandidāts uzskata, ka attiecīgā informācija nav korekta, tad viņš cīnās līdz galam. Protams spiediens šīs nedēļas laikā bija ļoti liels,” izteicās eksperts.

Viņaprāt, šobrīd jābūt jaunam konkursam, nevis jāizvēlas kāds no tiem, kas palikuši aiz strīpas. Pēc viņa sacītā, Latvijā “ir ļoti daudz” profesionāļu un augstākā līmeņa vadītāju, kuri būtu atbilstoši VID vadītāja amatam, kas liek domāt, ka šādā konkursā būtu jāizmanto arī iespēja uzrunāt augstos amatos esošus profesionāļus, kas paši nepieteiktos.

Māris Skujiņš atsaucis savu kandidatūru Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam, norādot, ka “pēdējās dienas ir spilgts apliecinājums politiskās kultūras purvam visnožēlojamākajā veidā.”

Jau vēstījām, ka šonedēļ tapa zināms, ka Skujiņu savulaik saistījušas biznesa attiecības ar skandalozo uzņēmēju un vairākos noziegumos apsūdzēto Māri Martinsonu.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats