24. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sākuma lapa » Sabiedrība » Aptauja: Partiju reitingos līderpozīciju pirmo reizi pārņēmusi ZZS
Aptauja: Partiju reitingos līderpozīciju pirmo reizi pārņēmusi ZZS
Autors: Jānis Lācis / BIZNESS.LV / 6. jūnijs 2018, 11:03
Ja vēlēšanas norisinātos maijā, Saeimā iekļūtu piecas partijas vai to apvienības, bet populārākā šobrīd ir premjera partija Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura pirmo reizi vēsturē apsteigusi partiju “Saskaņa”, liecina starptautiskās socioloģiskās pētījumu kompānijas “Norstat” veiktā aptauja.


“Norstat” aptauja rāda, ka vairums jeb 17,1 % vēlētāju balsotu par ZZS, tādējādi apliecinot, ka šobrīd pie varas esošā valdība kopumā apmierina sabiedrību un tā vēlētos, lai politiskā apvienība arī turpmāk ieņemtu vadošo lomu parlamentā. Šīs aptaujas dati uzskatāmi par vēsturiskiem, jo ZZS pirmo reizi apsteigusi “Saskaņu”, kas līdz šim citu aptauju reitingos bijusi līdere.

Kā rāda aptauja, par partiju “Saskaņa” balsotu 16,3% pilsoņu. Stabils atbalsts ir arī Nacionālajai apvienībai, par kuru balsotu 9,1% respondentu.

Samēra augstus rezultātus uzrādījusi arī partija “Vienotība”, kuras iekļūšana Saeimā ilgu laiku bijusi uz jautājuma zīmes. Tai atbalstu pauduši 6,2% vēlētāju. Ņemot vērā partijas biežos skandālus, gan nav īsti zināms, vai partija rudenī spēs pārvarēt 5% barjeru.

Ceturtajā vietā ierindojusies Jaunā Konservatīvā partija ar 6,1% atbalstu, bet par “Kustību Par” gatavi balsot vien 3,6% vēlētāju. Ņemot gan vērā, ka aptauja notikusi pirms “Par” izveidoja apvienību ar partiju Latvijas Attīstībai, šie rezultāti vēl varētu mainīties. Vienlaikus par partiju Latvijas Attīstībai būtu gatavi balsot tikai 1,8%.

Saeimā, visticamāk, neiekļūst Artusa Kaimiņa partija KPV LV, par kuru aptaujā “balsojuši” tikai 3,5%, un Latvijas Reģionu apvienība ar 3,2% atbalstu. Savukārt “No sirds Latvijai” atbalsts ir 2,1%.

Tajā pat laikā aptuveni ceturtdaļa vēlētāju (26,7%) nav izlēmuši par ko balsot gaidāmajās vēlēšanās. Telefona aptaujā, kas veikta maijā, izlases kārtībā aptaujāti 1000 Latvijas pilsoņi.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats