17. oktobris, Trešdiena
Vārda dienas: Gaits, Karīna
Sākuma lapa » Sabiedrība » Facebook datu skandāls: Cambridge Analytica nodevis datus Krievijai
Facebook datu skandāls: Cambridge Analytica nodevis datus Krievijai
Autors: BNA / 17. maijs 2018, 17:06
Lielbritānijas mārketinga analīzes uzņēmums “Cambridge Analytica” nodevis miljoniem sociālā tīkla “Facebook” lietotāju datus uzņēmumiem, kas saistīti ar Krievijas izlūkdienestu. Par to trešdien ASV Senāta komitejas sēdē paziņoja trauksmes cēlējs Kristofers Vailijs.

Kā zināms, kompānija tiek apsūdzēta par sociālā tīkla “Facebook” lietotāju datu nelikumīgu izmantošanu. Lielbritānijas firmai “Cambridge Analytica” nodoti vismaz 87 miljoni lietotāju dati, kuri izmantoti arī ASV prezidenta vēlēšanu kampaņā.

Paziņots, ka uzņēmums nodevis datus arī Krievijai. Krievijas un ASV pētnieks Aleksandrs Kogans, kurš radījis “Facebook” lietotāju profilu datu apkopošanas lietotni, vienlaikus darbojies Krievijas finansētos projektos, arī “uzvedības izpētes” jomā, paziņoja Vailijs, kurš nopludināja informāciju par to, ka britu uzņēmums negodprātīgi izmantojis “Facebook” apmeklētāju datus.

“Tas nozīmē, ka līdzās tam, ka Krievijā bija piekļuve “Facebook” datiem, ir nopietns pamats aizdomām, ka CA varēja būt Krievijas drošības dienestu izlūkošanas mērķis un tie varēja tikt informēti par CA “Facebook” datiem,” norādīja Vailijs.

Arī sociālā tīkla “Facebook” vadītājs Marks Zakerbergs piekritis tikties ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem aiz slēgtām durvīm, lai atbildētu uz jautājumiem saistībā ar “Cambridge Analytica” skandālu.

Jau vēstījām, ka privāto datu aizsardzības skandālā iesaistītais Lielbritānijas mārketinga analīzes uzņēmums “Cambridge Analytica” pārtraucis darbu.

Ņemot vērā skandālu, uzņēmums esot zaudējis visus klientus un vairs nespējot turpināt biznesu. Vienlaikus “Cambridge Analytica” vadība turpina noliegt apvainojumus par pretlikumīgām darbībām.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats