16. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Sabiedrība » VBTAI, iepriekš nesaskaņotās pārbaudes skolās un bērnunamos, atklāj 14 pārkāpumus pret bērniem
VBTAI, iepriekš nesaskaņotās pārbaudes skolās un bērnunamos, atklāj 14 pārkāpumus pret bērniem
Autors: Zane Grodiņa/ BIZNESS.LV / 11. maijs 2018, 10:44
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) negaidītās pārbaudēs bērnunamos un skolās atklājusi 14 pārkāpumus pret bērniem, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” informēja inspekcijas vadītāja Marianna Dreja.


Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija jau marta sākumā paziņoja, ka vairs nebrīdinās par plānotajām pārbaudēm un inspekcija vairs mājaslapā nepublicēs pārbaužu mēneša plānu, tādējādi dodot iespēju tām iepriekš sagatavoties.

Dreja atklāja, ka negaidītajās pārbaudēs izdevies atklāt 14 jaunus pārkāpumus par emocionālo vardarbību pret bērniem, no tiem trijos gadījumos vainīgās personas tiks sauktas pie atbildības,

Dreja atgādināja, ka kopš šī gada marta, kad bērni neplānotajās vizītēs sarunājas ar VBTAI ekspertiem, nav bijuši sagatavoti no uzraugāmo puses un tāpēc atklājuši faktus, kas liecina par vardarbīgu rīcību pret bērniem.

“Par to ir dalītas jūtas, jo daudziem varētu nepatikt negaidītas pārbaudes un tām nevar sagatavoties. Pārbaudes ir pārsteigums arī priekš pārbaudāmajiem – ir daudz sīkas lietas un formālas lietas, kas jānovērš, bet tas nav izdarīts,” saka VBTAI vadītāja.

“Patiesībā šādai rīcībai ir bijusi pievienotā vērtība, jo jāatceras, ka bērni ir ļoti ietekmējama grupa (..) Ja pārbaude ir padziļināta, tā notiek divas dienas. Pirmajā dienā atsevišķi bērni paziņo, ka pret viņiem tiek pielietota fiziska vardarbība – viņus par sodu ieslēdz telpās, utt.. Bet nākamajā dienā pēkšņi tie paši bērni saka: nē, mēs laikam ne tā bijām sapratuši, viņa laikam pati ieslēdzās un nevarēja tikt ārā. Tas nozīmē, ka pa to laiku, kamēr mēs neesam uz vietas jo naktīs mēs neatrodamies bērnunamos, pieaugušie ar šiem bērniem jau ir izrunājuši un viņu viedoklis ir mainījies,” sacīja Dreija.

Jau vēstīts, ka februāra beigās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieci valdība apstiprinājusi Mariannu Dreju, kuras kandidatūru virzīja Labklājības ministrija.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats