17. janvāris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Tenis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Čakša: Darbs pie e-veselības uzlabošanas turpināsies 2- 3 gadus
Čakša: Darbs pie e-veselības uzlabošanas turpināsies 2- 3 gadus
Autors: Zane Grodiņa/ BIZNESS.LV / 12. aprīlis 2018, 11:42
Darbs pie e-veselības sistēmas uzlabošanas turpināsies vēl vismaz divus līdz trīs gadus, paziņojusi veselības ministre Anda Čakša (ZZS).


Intervijā Latvijas Radio Čakša norādīja, ka, lai īstenotu nākamās ieceres, nepieciešami vēl vismaz divi līdz trīs gadi. “E-veselībai jākļūst par informācijas apkopojumu, nevis vienkārši dažu dokumentu elektronizāciju, un tajā pacienti varēs redzēt pamatdatus par sevi,” uzskata ministre.

Viņa uzsvēra, ka pie sistēmas funkciju uzlabojumiem tiek strādāts nepārtraukti. “Tuvākie mērķi šim gadam ir arī ieviest elektroniskos nosūtījumus un pamatdatu uzkrāšanu par pacientiem, piemēram, par vakcināciju un citām lietām,” atzina Čakša.

Savukārt datu uzkrāšanai un informācijai par izmeklējumiem, kā arī slimnīcu izrakstu iekļaušanai sistēmā gan būs nepieciešami vēl divi trīs gadi.

Tāpat arī nākamgad ir jādomā par finansējuma novirzīšanu ārstu noturēšanai un rindu mazināšanai. Pēc ministres sacītā, neskatoties uz līdz šim veiktajiem ieguldījumiem, Latvijā mediķu atalgojums aizvien krietni atpaliek no atalgojuma citviet Eiropā.

Kā zināms, no 2018. gada 1. janvāra uzsāktā obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana paredz, ka darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite ir tikai elektroniska.

Nesen Nacionālais veselības dienests (NVD) informēja, ka līdz šim E-veselības sistēmā izrakstīti jau 3 miljoni e-recepšu.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats