26. februāris, Trešdiena
Vārda dienas: Amēlija, Evelīna, Mētra
Sākuma lapa » Sabiedrība » Valsts amatpersona savu amatu varēs savienot ar darbu citās vietās
Valsts amatpersona savu amatu varēs savienot ar darbu citās vietās
Autors: BNA / 1. februāris 2018, 14:35
Saeima ceturtdien, 1.februārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kas nosaka, ka valsts amatpersonas savu amatu varēs savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās, komisijās.

Līdz šim likums noteica šo amatu savienošanas liegumu, taču saskaņā ar likuma grozījumiem turpmāk par valsts amatpersonas darbu neuzskatīs amatu, ko valsts amatpersona, pārstāvot attiecīgo iestādi, ieņem citu institūciju veidotajās komisijās, konsultatīvajās padomēs un darba grupās un par kuru nav noteikta atlīdzība.

Izmaiņas interešu konflikta novēršanas likumā rosinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, norādot, ka līdzšinējais liegums ieņemt amatu vērtējams kā nesamērīgs.

Grozījumi paredz vēl citas izmaiņas, tostarp vienkāršāku kārtību, kādā iestādes vadītājs dod atļauju amatpersonai savu amatu savienot ar citu darbu. Šādos gadījumos lēmumu, kas iestādei turpmāk būs jāreģistrē, varēs noformēt arī rezolūcijas formā. Tas atvieglos iestādes vadītāja darbu un birokrātiskās procedūras.

Tāpat ar grozījumiem noteikts, ka visi Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīri un zemessargi, kuri pilda karavīra amata pienākumus, ne tikai tie, kuri piedalījušies starptautiskajās operācijās, varēs izmantot un pieņemt kā dāvanas Latvijas uzņēmēju īpašos piedāvājumus, tostarp pakalpojumus un atlaides.Diskusija par rakstu (1)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats