12. decembris, Trešdiena
Vārda dienas: Iveta, Otīlija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Pedagogu algu paaugstināšanas grafikā ir rasti maksimāli kompromisi
Pedagogu algu paaugstināšanas grafikā ir rasti maksimāli kompromisi
Autors: Zane Grodiņa/ BIZNESS.LV / 9. janvāris 2018, 12:27
Valdība otrdien lems par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim. Tas paredz līdz 2022.gada beigām zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem celt līdz 900 eiro.


Kā intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga, pedagogu algu paaugstināšanas grafikā ir rasti maksimāli kompromisi un tagad tas esot daudz precīzāks kā iepriekš.

LIZDA vadītāja pauda cerību, ka valdība otrdien apstiprinās pedagogu algu paaugstināšanas grafiku.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija sagatavojusi pedagogu minimālās darba samaksas par likmi pieauguma grafiku un jaunu kvalitātes novērtēšanas sistēmu.

Turpmāko piecu gadu laikā zemākā darba samaksa par likmi pedagogiem pieaugs līdz 900 eiro līdzšinējo 680 eiro vietā, – to paredz IZM vadītajā darba grupā izstrādātais pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks.

Pedagogu darba samaksas pieauguma nodrošināšanai 2018. gadā papildus būs nepieciešami nedaudz vairāk kā 10 miljoni eiro, 2019. gadā – 34 miljoni eiro, savukārt 2022. gadā – gandrīz 118 miljoni eiro. Kaut arī daļu no nepieciešamā papildu finansējuma iespējams nodrošināt, veicot skolu tīkla sakārtošanu, tomēr ievērojami jāpalielinās arī valsts finansējumam, jo pedagogu atalgojums skar ne tikai vispārējās izglītības pedagogus, bet arī akadēmisko personālu augstākajā izglītībā, kā arī profesionālās izglītības pedagogu atalgojumu.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats