16. decembris,
Vārda dienas: Alvīne
Sākuma lapa » Sabiedrība » Iedzīvotāji no saviem darba devējiem vēlas 13. algu un prēmiju
Iedzīvotāji no saviem darba devējiem vēlas 13. algu un prēmiju
Autors: NRA.lv / 9. janvāris 2018, 12:21
82% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju gada noslēgumā kā bonusu no sava darba devēja vēlējās saņemt naudas balvu, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja.


Aptaujā "Ko Jūs visvairāk vēlētos saņemt no sava darba devēja gada noslēgumā kā bonusu?" 49% respondentu norādījuši, ka priecātos par 13.algu, savukārt 33% aptaujas dalībnieku būtu visvairāk apmierināti par prēmiju.

Tikmēr 5% aptaujāto gada noslēgumā no darba devēja sagaida lielu neformālo pasākumu visam kolektīvam, un tikpat daudz respondentu būtu iepriecināti par dāvanu katram darbiniekam no uzņēmuma. 4% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka tīkamākais apbalvojums būtu papildu brīvdiena, bet vēl 4% strādājošo nevēlas neko, norādot, ka viņiem nav nepieciešami bonusi gada noslēgumā.

"Prēmiju piešķiršana noteikti ir ieguvums abām pusēm, jo tai ir arī atgriezeniskā saite," komentē CV Market personāla atlases vadītājs Kristaps Kolosovs. "Apbalvojot darbinieku, darba devējs ne tikai pateicas viņam par ieguldīto darbu, bet arī parāda, ka darbinieks ir nozīmīgs kompānijai. Tas savukārt vairo strādājošo vēlmi uzlabot savus darba rezultātus un būt lojāliem konkrētajai darbavietai. K.Kolosovs norāda, ka ne vienmēr bonusam ir jābūt apjomīgam, labāk ir pateikties darbiniekiem kaut nelielā veidā darba devēja iespēju ietvaros nekā nedarīt to vispār. "Lai gada izskaņas bonuss darbiniekiem būtu pēc iespējas efektīvāks, vislabāk ir to piemeklēt katram darbiniekam individuāli, par kādu konkrētu viņa ieguldījumu," iesaka K.Kolosovs.

Aptaujas dati arī liecina, ka naudas bonusu no sava darba devēja visbiežāk sagaida abu dzimumu pārstāvji visdažādākajos vecumos. Savukārt lielu neformālo pasākumu vairāk vēlas sievietes vecumā līdz 30 gadiem, kurām seko vīrieši vecumā virs 40 gadiem. Dāvanas gada noslēgumā par labu atzīst abu dzimumu pārstāvji, kas lielākoties pārsnieguši 35 gadu robežu, savukārt pieticīgāki attiecībā uz apbalvojumu ir tieši stiprā dzimuma pārstāvji. Viņi absolūti lielākajā vairākumā pārstāv atbilžu variantu "nevēlos neko".Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats