12. decembris, Trešdiena
Vārda dienas: Iveta, Otīlija
Sākuma lapa » Sabiedrība » LIZDA: Pedagogu darba samaksas pieauguma grafika pieņemšana būs vēsturisku notikums
LIZDA: Pedagogu darba samaksas pieauguma grafika pieņemšana būs vēsturisku notikums
Autors: Zane Grodiņa/ BIZNESS.LV / 13. novembris 2017, 10:41
Pedagogu darba samaksas pieauguma grafika pieņemšana valdībā būtu vēsturisks notikums, uzskata Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.


Intervijā Latvijas Radio Vanaga pauda viedokli, ka, ja šādu grafiku valdība pieņems, tas būs uzskatāms par vēsturisku notikumu, jo iepriekšējais šāda veida dokuments ticis pieņemts pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tiesa, krīzes dēļ šis dokuments pilnībā netika izpildīts.

Pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku Ministru kabineta komiteja iecerējusi vērtēt pirmdien, 13. novembrī.

Vanaga atzīst, ka jaunais dokuments dos zināmas stabilitātes garantijas visiem nozarē strādājošajiem un arī tiem, kas vēl tikai domā par strādāšanu šajā sektorā.

Vanaga atzina, ka izglītības nozare Latvijā kopumā tiek finansēta pietiekamā apmērā, tomēr algas ir vienas no zemākajām OECD valstu vidū, tāpēc tās nepieciešams kāpināt. LIZDA vadītāja pauž, ka pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks ietver “maksimālus kompromisus”.

Grafiks paredz pakāpenisku zemākās darba samaksas pieaugumu no 2018.gada līdz 2022.gadam.

Pirmajā posmā no 2018. līdz 2021. gadam paredzēts celt zemāko algu par 30 eiro mēnesī, bet 2021.un 2022. gadā – par 70 eiro.

Pēc viņas teiktā, noteikumi paredz ne tikai darba samaksas pieauguma grafiku, bet arī “slodžu sakārtošanas sadaļu”, kas arī ir būtiska.

Jau ziņots, ka pēc trīs gadu sagatavošanās darbiem valdība pērn 5.jūlijā apstiprināja jauno pedagogu darba samaksas modeli, kas, apstiprinot visus nepieciešamo dokumentu paketi, spēkā stājās 1.septembrī.

IZM aprēķinājis, ka vispārējās izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības skolu pedagogiem atalgojuma pieaugums būs no 2016.gada 1.septembra, nosakot, ka minimālā darba samaksa par likmi būs 680 eiro. Savukārt bērnudārza pedagogiem atalgojums sākotnēji kāps līdz 620 eiro, savukārt pēc gada – līdz 680 eiro.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats