25. septembris, Otrdiena
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo
Sākuma lapa » Sabiedrība » Bijušais LR AT priekšsēdētājs: Nav pieļaujams kādu notiesāt bez tiesas sprieduma
Bijušais LR AT priekšsēdētājs: Nav pieļaujams kādu notiesāt bez tiesas sprieduma
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 10. novembris 2017, 17:23
Kamēr cilvēks nav notiesāts, viņu nevar saukt par noziedznieku, t.s. "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē sacīja bijušais Latvijas Republikas Augstākās tiesas (LR AT) priekšsēdētājs Gvido Zemribo.


Viņš uzsvēra, ka ir tēzes, ar kurām tiek operēts, bieži vien absolūti nedomājot. Viena no tādām nereti izskan saistībā ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu, par kuru runājot, bieži tiek lietots termins "smagos noziegumos apsūdzētais".

“Piemēram, es neesmu nekāds Lemberga draugs vai radinieks, bet mums ir iegājies [..], cik gadus mēs rakstām "smagos noziegumos apsūdzētais" utt. Piedodiet, es nezinu nevienu valsti, kur tiktu lietots šāds termins,” uzsver tiesību eksperts.

Viņš norāda, ka visā pasaulē pastāv nevainīguma prezumpcija, kas nosaka, ka, kamēr cilvēks vēl nav notiesāts, par viņu nevar teikt, ka viņš ir noziedznieks, arī spriedums vēl neko nenozīmē, tam ir jāstājas spēkā. 

“Tāpēc, es domāju, ļoti uzmanīgi jāoperē ar šādiem terminiem, šādām frāzēm, kas arī, manuprāt, nedara godu [..], ja kaut kāds žurnālists kaut ko saraksta – tā ir viena lieta, bet ja to atkārto arī solīdi politiķi, tad, manuprāt, tas nav pareizi,” uzsvēra Zemribo.

Kā jau vēstīts, Zemribo bija vienīgais konstitucionālo tiesību eksperts, kurš atsaucās komisijas aicinājumam vērtēt iespējamo, ar “oligarhu lietu” saistīto, Satversmes apdraudējumu.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats