24. septembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Agris, Agrita
Sākuma lapa » Sabiedrība » KNAB ļaus oligarhu lietas komisijai iepazīties arī ar lietas operatīvajiem materiāliem
KNAB ļaus oligarhu lietas komisijai iepazīties arī ar lietas operatīvajiem materiāliem
Autors: Renāte Logina / 9. oktobris 2017, 10:48
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ļaus Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputātiem ar atbilstošu pielaidi valsts noslēpumam piekļūt operatīvās izstrādes lietas materiāliem.


Ņemot vērā, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijai “oligarhu lietā” jau vairākas nedēļas nebija iespējas piekļūt lietas operatīvās izstrādes materiāliem, biroja vadītājs Jēkabs Straume nolēmis atļaut deputātiem, kuriem ir atbilstošas pielaide valsts noslēpumam, pieeju operatīvajiem materiāliem.

Komentējot pārmetumus saistībā ar šo jautājumu, KNAB priekšnieks skaidroja, ka sākotnēji no komisijas sapratis, ka viņiem būs nepieciešami tikai kriminālprocesa materiāli.

Intervijā LTV raidījuma “Rīta panorāma” Straume skaidroja, ka kriminālprocess un operatīvās izstrādes materiāli ir divas dažādas lietas, bet parlamentārās izmeklēšanas komisija veidota tieši kriminālprocesa vētīšanai.

Birojs lūdzis komisijai skaidrot pieejas piešķiršanu arī operatīvajai lietai, taču KNAB aizvien šādu skaidrojumu nav saņēmis, tomēr, tā kā komisijas locekļiem ir pielaide darbam ar valsts noslēpumu, tad Straume lēmis ļaut attiecīgajiem komisijas locekļiem iepazīties arī ar kriminālprocesa operatīvo lietu.

“KNAB par šo lēmumu uzņemties atbildību, jo vilcināties nevar,” sacīja Straume.

Kā ziņots, parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tika izveidota šā gada 21. jūlijā

Jau vēstīts, ka “oligarhu kriminālprocess” pēc vairāku gadu pārtraukumu atkal nokļuvis uzmanības centrā pēc tam, kad žurnāls “Ir” atklātībā nodevis viesnīcā “Rīdzene” ierakstītās sarunas. Līdz šim brīdim gan medijs nav vēlējies pierādīt ierakstu autentiskumu.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats