20. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Sākuma lapa » Sabiedrība » RPIVA piketēs un pieprasīs pārtraukt augstskolas likvidācijas procesu
RPIVA piketēs un pieprasīs pārtraukt augstskolas likvidācijas procesu
Autors: NRA.lv / 20. marts 2017, 10:29
Otrdien, 21. martā plkst.11.30 pie Ministru kabineta notiks Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studentu, darbinieku un atbalstītāju protesta pikets "Dzīvā ķēde", ar mērķi pieprasīt RPIVA likvidācijas procesa pārtraukšanu.


Protesta pikets “Dzīvā ķēde” pie Ministru kabineta būs kā noslēguma posms RPIVA Studentu parlamenta rosinātai, nedēļu garajai protesta akcijai “Dzīvā ķēde”, kur pret akadēmijas likvidēšanu apvienojās studenti, mācībspēki, atbalstītāji - Rīgā un visās 8 filiālēs Latvijā - Alūksnē, Cēsīs, Kuldīgā, Tukumā, Madonā, Jēkabpilī, Bauskā un Ventspilī - apliecinot, ka ir vienoti ne tikai par savu akadēmiju, bet iestājas par tiesisku un demokrātisku Latviju.

“Ir valstiski bezatbildīgi likvidēt vienu labu augstskolu, kā upuri mistiskam reformu dievam un pārējām augstskolām pasolīt - ar to arī beigsim, līdz 20. gadam nevienu vairs neaiztiksim… Vai tik viegli pieļausim, ka demokrātiskā, tiesiskā valstī atgriežas viduslaiku domāšana un rīcība?" jautā studenti.

Piketā tiek aicināts piedalīties ikviens, kam rūp Latvijas izglītības nākotne, un kas uzskata, ka Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas - pedagoģijā vadošās augstskolas Latvijā - likvidācija nodarīs būtiskus zaudējumus pedagoga profesijas attīstībai.

„Mēs aicinām apturēt RPIVA likvidāciju un uzsākt plašas, vispārējas konsultācijas ar visām iesaistītām pusēm, lai katram būtu skaidrs pārmaiņu process un iespējamie ieguvumi.

Aicinām izanalizēt visu iesaistīto pušu vajadzības un bažas, rūpīgi izvērtēt dažādus izglītības reformu modeļus, katra modeļa ieguvumus un riskus, veicot skaidrus, uz pierādījumiem un mērķiem balstītus aprēķinus”, uzsver piketa organizatori.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats