29. novembris,
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Sabiedrība » ZZS līderi, tostarp arī Lembergs, nāk klajā ar paziņojumu
ZZS līderi, tostarp arī Lembergs, nāk klajā ar paziņojumu
Autors: Apollo.lv / 19. maijs 2014, 15:45
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) apvienību veidojošo partiju līderi valdes sēdē pirmdien, 19.maijā, vienojušies par kopīgu nostāju attiecībā uz Latvijas valsts aizsardzības un drošības situāciju.


ZZS ir atbalstījusi Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO, par to balsojot apvienības Saeimas frakcijas deputātiem. ZZS nostāja un politika nav mainījusies – apvienību veidojošās partijas – Latvijas Zemnieku savienība, Latvijas Zaļā partija, partija «Latvijai un Ventspilij» un Liepājas partija – ir pārliecinātas, ka dalība NATO ir Latvijas ārējās drošības garants. Vienlaikus būtiski ir sekmēt iedzīvotāju sociālo un ekonomisko drošību un sabiedrības integrāciju, lai stiprinātu iekšējo stabilitāti valstī, norāda ZZS.

ZZS ir pārliecināta, ka Latvijas valsts aizsardzībai un drošībai ļoti svarīgs ir NATO militārais atbalsts gan Latvijā, gan Baltijas reģionā kopumā. ZZS iepriekš ir paudusi atbalstu Latvijas karavīru nosūtīšanai dalībai misijās ārvalstīs, un Latvijas partneri ir pauduši atzinīgus vārdus par mūsu militārpersonu ieguldījumu. Tāpēc uzskatām par svarīgu, lai arī sabiedroto karavīri ar cieņu izturētos pret mūsu valsti, uzturoties Latvijā, norāda ZZS.

ZZS novērtē Latvijas sabiedroto ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā un pauž pārliecību, ka, turpinot līdzšinējo ciešo sadarbību ar saviem NATO partneriem, mēs stiprināsim Latvijas drošību pret iespējamajiem apdraudējumiem. Tas arī nosaka vienu no ZZS būtiskākajām prioritātēm turpmāk – panākt Latvijas aizsardzības budžeta palielinājumu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta, raksta Apollo.lv.

Par šo paziņojumu vienojušies ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis, Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, Latvijas Zaļās partijas (LZP) līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis, partijas «Latvijai un Ventspilij» priekšsēdētājs Aivars Lembergs un Liepājas partijas priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: NATO, ZZS

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats