05. augusts, Trešdiena
Vārda dienas: Arvils, Osvalds
Sākuma lapa » Sabiedrība » Sabiedriskās organizācijas protestēs pret referendumu sliekšņa paaugstināšanu
Sabiedriskās organizācijas protestēs pret referendumu sliekšņa paaugstināšanu
Autors: NRA.lv / 25. jūlijs 2012, 18:11
Vēl divas sabiedriskas organizācijas - kustība "Atjaunotā Latvija" un Latvijas Sociālo Reformu biedrība (LSRB) - otrdien Rīgas domē iesniedza pieteikumu par piketu, lai ceturtdien, 26.jūlijā pl.9:00, pie Saeimas nama Jēkaba ielā 11 protestētu pret 50 000 parakstu sliekšņa noteikšanu referenduma rosināšanas pirmajam posmam.


"Ja rīt Saeima nobalsos par tautas likumdošanas iniciatīvu pieckāršu apgrūtināšanu, tad tas nozīmēs valsts iekārtas maiņu Latvijā. No līdzšinējās vājās demokrātijas tā tiks pārvērsta par oficiālu oligarhiju. Satversmes tēvu iecerētā tautas vara pilnībā pāries 100 personu - Saeimas rokās. Tas būs neoliberālās reformas kronējums, likumdošanas privatizācija," saka Armands Strazds, kustības "Atjaunotā Latvija" priekšsēdētājs.

Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" arī paredzēs, ka no 2015.gada 1.janvāra tautas likumdošanas iniciatoriem būs pašiem jāsavāc 150 000 parakstu, ja viņi vēlēsies rosināt referendumu par izmaiņām Satversmē vai likumos vai arī gribēs iniciēt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu.

"Ja latvieši gribēs referendumu par eiro, vai negribēs uzdāvināt ārzemniekiem Latvijas mežus un Latvenergo, gribēs sev tiesības uz taisnīgu atlīdzību par darbu, vai tiesības bērniem nemirt badā - ierosināt šādu referendumu vairs nebūs iespējams," likuma grozījumu sekas komentē LSRB vadītājs Ivars Redisons.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Armands Strazds, Atjaunotā Latvija, Ivars Redisons, LSRB, referendums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats