08. augusts, Sestdiena
Vārda dienas: Mudīte, Vladislava, Vladislavs
Sākuma lapa » Sabiedrība » Nacionālā apvienība aicinās valdību novērst referendumu par pilsonības nulles variantu
Nacionālā apvienība aicinās valdību novērst referendumu par pilsonības nulles variantu
Autors: NRA.lv / 23. aprīlis 2012, 18:22
Pastāvot lielai varbūtībai, ka 9.maija pasākumos var tikt savākts nepieciešamais parakstu skaits, lai rosinātu referendumu par grozījumiem Pilsonības likumā, kas paredz pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem bez naturalizācijas pārbaužu kārtošanas (t.s. „pilsonības nulles variantu”), Nacionālā apvienība (NA) šodien koalīcijas Sadarbības padomē aicinās koalīcijas partnerus piedāvāt risinājumus šādas situācijas novēršanai.


NA jau pirms diviem mēnešiem koalīcijas Sadarbības padomē piedāvāja papildināt Satversmes 73. pantu, nosakot, ka par pilsoņu loka paplašināšanu referendumu ierosināt nav iespējams, tomēr tolaik Vienotība un Zatlera Reformu partija šādu ieceri neatbalstīja.

Vēlāk NA izteica gatavību atbalstīt (ar nosacījumu, ja parakstīties var bez maksas visās bāriņtiesās, kā arī elektroniski) Vienotības Saeimas deputātes Ilmas Čepānes izstrādātos grozījumus likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, kuri paredz atteikties no vēlētāju parakstu vākšanas otrā posma, kas šobrīd tiek apmaksāts no valsts budžeta līdzekļiem. Šobrīd izskatās, ka šīs izmaiņas likumos var tikt pieņemtas vēlāk, nekā nepieciešams, lai novērstu referendumu par pilsonības nulles variantu.

Ņemot vērā, ka koalīcijas partijas noraidīja Nacionālās apvienības priekšlikumu iespējamā referenduma novēršanai, šodien koalīcijas padomes sēdē NA pieprasīs no valdības partneriem alternatīvus risinājumus vai arī godīgu atzīšanos, ka vienīgā iespējamā risinājuma iespēja palikusi neizmantota.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Nacionālā apvienība, referendums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats