09. augusts,
Vārda dienas: Genoveva, Madara
Sākuma lapa » Sabiedrība » Referendums: LTV un Radio informēs bez aģitācijas
Referendums: LTV un Radio informēs bez aģitācijas
Autors: Aisma Orupe / NRA.lv / 8. februāris 2012, 11:01
Valdība vakar atbalstīja 26 352 latu piešķiršanu Latvijas Televīzijai (LTV) un Latvijas Radio (LR) referenduma par Satversmes grozījumiem un krievu valodu kā otru valsts valodu atspoguļošanai.


Abi sabiedriskie mediji sola naudu izmantot, sagatavojot informatīvus un analītiskus, nevis aģitējošus raidījumus.

«Televīzijas kolektīvs pašlaik jau gatavo raidījumus. Lielākais uzsvars būs pēcreferenduma analīze – veidosim ziņu speciālizlaidumu, kas būs līdzīgs Pēcvēlēšanu naktij,» informē LTV direktors Edgars Kots.

Viņš norādīja, ka LTV gatavo arī skaidrojošu raidījumu, kura galvenais mērķis – izklāstīt cilvēkiem, kā viņiem jārīkojas referendumā, ja vēlas nobalsot pret krievu valodu kā otro valsts valodu vai arī to vēlas atbalstīt. Plānots, ka šo apmēram 13 minūšu garo raidījumu, kas jau esot praktiski gatavs, ēterā palaidīs no 13. līdz 16. februārim un rādīs 3 līdz 4 reizes dienā.

Referenduma dienā LTV1 uzmanīgi sekošot līdzi notiekošajam, un to varēs vērot trīs ziņu speciālizlaidumos pulksten 11, 14.30 un 16.30. Arī ziņu raidījumā Panorāma galvenais uzsvars būs tieši šis notikums. Līdztekus strādās arī reģionālo televīziju žurnālisti, ziņojot par situāciju reģionos. «LTV ziņu speciālizlaidums sāksies pēc nobalsošanas beigām – apmēram pulksten 22,» informē LTV ziņu dienesta vadītājs Dzintris Kolāts. Vispirms tajā paredzēts ziņu bloks, pēc tam sekos analītiskā daļa, kurā esošo situāciju izvērtēs un nākotnes prognozes izteiks politiķi, sabiedrībā pazīstami cilvēki un eksperti. Šis raidījums būs redzams arī LTV7 – ar sinhrono tulkojumu krievu valodā. Tāpat krievu valodā runājošos par aktualitātēm informēs ziņas krievu valodā pulksten 19. Arī svētdien LTV uzmanības lokā būšot referenduma rezultāti un notikumi ap to, piebilda Dz. Kolāts.

LTV ziņu vadītājs uzsvēra, ka šie raidījumi nebūs aģitējoši, bet gan maksimāli informatīvi, aprakstoši un problēmas izvērtējoši. «Taču skaidrs, ka zināmi uzstādījumi būs, jo tas skar valstiski ļoti svarīgus jautājumus. Izvērtēsim situāciju un meklēsim cēloņus tam, kas notiek un kā to novērst, lai nekas tāds vairs neatkārtotos,» teica Dz. Kolāts.

LR raidījumus par referenduma notikumiem ieplānojis ne tikai LR 1, bet arī LR2, LR3 un LR4. «Protams, jau pirms referenduma runāsim un analizēsim notiekošo, taču visintensīvāk tas notiks 18. februārī, kad jau no rīta pulksten 7, atveroties balsošanas iecirkņiem, korespondenti stāstīs par redzēto. Visas dienas garumā visos četros radio kanālos būs dzirdami referendumam veltīti raidījumi. Katram kanālam ir sava ievirze, tāpēc atšķirsies to formāts,» Neatkarīgajai teica LR direktors Jānis Siksnis.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Dzintris Kolāts, Edgars Kots, Jānis Siksnis, Latvijas Radio, LTV, referendums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats