ASV autobūves koncerns "General Motors" (GM) beidzot piekritis pārdot Nīderlandes sporta auto ražotājam "Spyker" Zviedrijas autoražotāju "Saab". Panāktā vienošanās paredz, ka "Spyker" izveidos jaunu uzņēmumu "Saab Spyker Automobiles", kas turpinās ražot "Saab" automašīnas.Par "Saab" iegādi "Spyker" samaksās 74 miljonus dolāru, kā arī ļaus GM saglabāt balstiesīgās akcijas 326 miljonu dolāru vērtībā.
Reklāma
Darījuma rezultātā darbu saglabās 3500 Trolhatanā bāzētās "Saab" galvenās rūpnīcas darbinieki, kā arī tūkstošiem Zviedrijas auto detaļu piegādātāju. Pagājušā gada nogalē sarunas starp GM un "Spyker" atradās uz izjukšanas robežas, pusēm nespējot vienoties par darījuma nosacījumiem.
Jāpiebilst, ka ziņu aģentūra "Bloomberg" vēsta - galvenais šķērslis sarunu norisē bijusi GM nostāja, ka "Saab" tā pārdos tikai ar nosacījumu, ka "Spyker" pametīs kompānijas lielākais iinvestors un priekšsēdētājs, Krievijas uzņēmējs Vladimirs Antonovs. Pašlaik viņam piederošās, 4,6 miljonus ASV dolāru vērtās akcijas ir pārņēmusi "Spyker" izpilddirektoram Viktoram Milleram piederoša firma "Tenaci Capital BV".
Informācija uzziņai: Krievijas laikraksta "Kommersant" datu bāze liecina, ka kompānija "Konvers Group", kuras galvenais akcionārs ir jau pieminētais Vladimirs Antonovs, ir vairāku banku dažādās valstīs īpašniece un pārvaldniece. Grupas lielākie oficiāli zināmie īpašumi ir Krievijas "Investbank" un Maskavas uzkrājumu un kredītu banka, bet kopējie aktīvi tiek lēsti 3,5 miljardu ASV dolāru vērtībā. Jāpiebilst, ka "Konvers Group" ir arī Latvijas "Krājbankas" un Lietuvas bankas "Snoras" īpašniece.
Diskusija par rakstu (0)