24. oktobris, Sestdiena
Vārda dienas: Modrīte, Mudrīte, Renāte
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » KNAB nekonstatē korupciju Latvijas dzelzceļā
KNAB nekonstatē korupciju Latvijas dzelzceļā
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 12. oktobris 2020, 12:50
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB ), izvērtējot satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) sniegto informāciju, nav konstatējis, ka valsts AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) amatpersonas būtu veikušas noziedzīgas darbības, kas saistītas ar korupciju.Izvērtējot satiksmes ministra sniegto informāciju par iespējamiem koruptīviem darījumiem LDz, KNAB nav konstatējis, ka uzņēmuma amatpersonas būtu veikušas noziedzīgas darbības, kas saistītas ar korupciju.

Linkaits pagāšgad izteica neuzticību trim no četriem LDz valdes pārstāvjiem — uzņēmuma prezidentam Edvīnam Bērziņam un viceprezidentiem — Ainim Stūrmanim un Aivaram Strakšas.

Galvenie pārmetumi saistīti ar iespējamu konkurences kropļošanu, kas draud ar smagām sekām gan LDz, gan Latvijas valstij. Ministra rīcībā nonākusi informācija arī par iespējami koruptīviem darījumiem, kuri ir nodoti izmeklēšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. Tāpat konstatēti vairāki finansiāli apjomīgi saimnieciskie darījumi, to skaitā mārketinga un reklāmas līgumi vairāku miljonu eiro vērtībā, kas liek domāt, ka valde nav rīkojusies kā krietns un rūpīgs saimnieks.

Bērziņš kategoriski noraidīja pārmetumus par iespējamiem koruptīvajiem darījumiem, norādot, ka viņš ir ticies ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadību, apspriežot uzņēmuma darbu, un pēc sarunas saprata, ka pretenziju pret viņu vai valdi neesot.

Vienlaikus Bērziņš un valdes loceklis Aivars Strakšas pieņēma lēmumu atstāt savus amatus, lai atrastu izeju no krīzes, kura izveidojās maija sākumā, kad satiksmes ministrs izteica viņiem neuzticību.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats