26. maijs, Otrdiena
Vārda dienas: Eduards, Edvards, Varis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Novum Riga turpina sniegt palīdzību; pērn atbalsts pārsniedza 655 tūkstošus eiro
Novum Riga turpina sniegt palīdzību; pērn atbalsts pārsniedza 655 tūkstošus eiro
Autors: NRA.lv / 6. aprīlis 2020, 11:37
Mecenātu Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds Novum Riga Charitable Foundation, sniedzot palīdzību sabiedrībai un cilvēkiem svarīgu projektu īstenošanā, 2019. gadā atbalstīja 16 iesāktus un jaunus projektus, kopumā piešķirot tiem 655 512 eiro.

2020.gadā fonds turpina iesākto projektu īstenošanu. Koronvīrusa radīto negatīvo seku dēļ fonds arī paudis apņēmību vairāk atbalstīt kultūras jomu, tiklīdz tam būs pieejami likvidējamā ABLV bankā “iestrēgušie” līdzekļi 1,23 miljonu eiro apmērā, kas šobrīd jau vairāk nekā divus gadus nav pieejami bankas likvidācijas dēļ.

Fonds izsaka patiesu pateicību ikvienam ziedotājam, kurš sniedz savu ieguldījumu fonda darbībā, kā arī visiem atbalstītājiem, kuriem ir tuvi fonda mērķi.

Programmā “Palīdzēsim dzirdēt!”, kas ir viena no fonda ilglaicīgākajām programmām un viena no plašākajām vājdzirdīgo bērnu atbalsta platformām Latvijā, augstas kvalitātes digitālos daudzkanālu dzirdes aparātus 2019. gadā saņēma 36 bērni. Tāpat tika sniegts atbalsts septiņiem Zolitūdes traģēdijā cietušajiem bērniem, galvenokārt apmaksājot augstākās izglītības apguvi.

Pilsētvides labiekārtošanas programmā “Jaunā Rīga” fonds turpināja atbalstīt topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja veidošanu, ko īsteno Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja fonds. Aizvadītajā gadā tika pabeigts muzeja tehniskais projekts un iegūti visi saskaņojumi, kas nepieciešami muzeja būvniecības uzsākšanai. Pilsētvides attīstības ietvaros ar fonda atbalstu sakopts arī viens no atpazīstamākajiem Jūrmalas vides objektiem - Globuss.

Fonds turpināja veicināt daudzpusīgu un kvalitatīvu kultūras ziņu satura veidošanu programmas “Kultūras žurnālistika” ietvaros. Savukārt Ernesta Berņa personīgi izveidotās labdarības programmas ietvaros tika finansēts Rīgas 21. vidusskolas remonts, nodrošināta finansiāla palīdzība Bolderājas Mūzikas un mākslas skolai bungu komplekta iegādē, kā arī sniegta individuālā palīdzība bērnam, kas zaudējis redzi.

2020. gadā fonds plāno turpināt darboties iepriekšminētajās jomās un iespēju robežās attīstīt tās, nemainot savu vīziju — palīdzēt Latvijas cilvēkiem dzīvot pilnvērtīgu dzīvi atklātākā un gudrākā sabiedrībā, pieejamā un labiekārtotā vidē. Fonds iespēju robežās turpinās sniegt atbalstu gan uzsāktajiem projektiem, gan atbalstīt jaunas ieceres Latvijas sabiedrības integrācijai, kultūras un izglītības attīstībai.

Mecenātu Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds Novum Riga Charitable Foundation ir ABLV Charitable Foundation pēctecis, kura projekti tika uz laiku pārtraukti līdz ar fonda lielākā partnera darbības apturēšanu. Vairāk nekā 13 gadu laikā ar fonda atbalstu realizēts jau 371 projekts, 459 bērni saņēmuši dzirdes aparātus, 5 667 dalībnieki piedalījušies izglītojošās nometnēs, kopumā labdarības projektiem piešķirot vairāk nekā 5 miljonus eiro.
Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats