22. aprīlis, Pirmdiena
Vārda dienas: Armanda, Armands
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Lidl Latvijas tirgū ienāks 2020. gada sākumā
Lidl Latvijas tirgū ienāks 2020. gada sākumā
Autors: Ilze Šteinfelde / 23. oktobris 2018, 10:18
Atšķirībā no citiem mazumtirgotājiem, kas savus tīklus sāka būvēt pamazām, atverot vienu veikalu pēc otra, Vācijas zemo cenu veikalu tīkls Lidl Latvijā vienlaikus atklās uzreiz vismaz 10 veikalus. Lai gan pirmo veikalu atvēršana varētu būt aptuveni 2020. gada sākumā, Lidl Latvija jau ir sācis darbinieku meklēšanu.«Mēs nevēlamies kavēties un darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai Lidl veikalus Latvijā atvērtu pēc iespējas ātrāk, taču tas nav atkarīgs tikai no mums. Tāpēc šobrīd nav iespējams nosaukt precīzu datumu, kurā tas notiks, jo tas ir atkarīgs gan no tā, cik ātri izdosies pabeigt loģistikas centru, gan arī no tā, kā veiksies ar veikalu būvi,» uzsvēra Lidl Lietuva vadītājs un projekta attīstītājs Latvijā un Igaunijā Radostins Rusevs-Peine.

Lidl konsekventi izvēlas būvēt savas tirdzniecības telpas, nevis tās nomāt. Uzņēmums nule kā uzsācis 47 000 kvadrātmetru lielā loģistikas centra būvniecību Ulbrokas ielā.

Viņš apstiprināja, ka šobrīd Latvijā ir izraudzītas jau 10 vietas Lidl veikaliem, no tām lielākā daļa – Rīgā. Taču iespējams, ka pēc pusotra gada, kad loģistikas centrs būs pabeigts, Lidl veikalu skaits Latvijā jau pārsniegs desmit. «Desmit veikali – tas ir minimums, kas ir nepieciešams, lai varētu darboties. Taču es neizslēdzu iespēju, ka veikalu skaits jau sākotnēji būs lielāks,» skaidroja R. Rusevs-Peine.

Lidl konsekventi izvēlas būvēt savas tirdzniecības telpas, nevis tās nomāt. Uzņēmums nule kā uzsācis 47 000 kvadrātmetru lielā loģistikas centra būvniecību Ulbrokas ielā, ziņo NRA.lv. Tas būšot viens no modernākajiem un tehnoloģiski attīstītākajiem loģistikas centriem Baltijā. Būvniecība paredz noliktavas un blakus esošās administrācijas ēkas izveidi ar atbalsta iekārtām un infrastruktūru. Celtniecība uzticēta SIA Merks, un noslēgtā projekta līgumcena ir 42,5 miljoni eiro (neskaitot PVN), bet aptuveni 15 miljonus eiro uzņēmums plāno investēt iekārtu iegādē. Būvdarbus iecerēts pabeigt 2020. gada janvārī.

Līdz ar loģistikas centra būvniecības sākumu Lidl Latvija sāk meklēt darbiniekus. Šobrīd tiek meklēts būvniecības projektu vadītājs un viņa asistents, pārtikas produktu iepirkumu vadītājs un jaunākais iepirkumu vadītājs, kā arī nekustamā īpašuma departamenta vadītājs. Pretendentiem uz iepirkumu vadītāja vai jaunākā iepirkumu vadītāja amatu ir jāprot arī vācu valoda un jābūt gataviem doties mācībās uz ārzemēm (Lietuvu vai citām valstīm) uz aptuveni 14 mēnešiem.

Loģistikas centra būvniecības sākumu ar klātbūtni pagodināja arī Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute, kurš atgādināja par Latvijas un Vācijas senajām tirdzniecības saitēm. Vienlaikus viņš norādīja, ka Latvijā patlaban ir septiņas lielās tirdzniecības ķēdes ar apmēram 2000 veikaliem, taču 70% no Latvijas pārtikas mazumtirdzniecības tirgus kontrolē divas ķēdes. Lidl ienākšana situāciju varētu mainīt, palielinot konkurenci. R. Šute atzinās, ka Lidl veikala atvēršanu Latvijā ar nepacietību gaida arī vēstniecības darbinieki. Tāpēc nebūšot nekāds brīnums, ja Lidl veikalos pie plauktiem satiksies Latvijas iedzīvotāji un Vācijas vēstniecības darbinieki.

Tikpat nepacietīgi Lidl atvēršanu gaida arī Latvijas iedzīvotāji, galvenokārt cerot uz zemākām produktu cenām. R. Rusevs-Peine ir pārliecināts, ka Lidl, ienākot Latvijā, radīs konkurenci, kas sekmēs gan pārtikas cenu kritumu, gan darba samaksas pieaugumu, kā tas noticis, uzņēmumam ienākot Lietuvā.

Šobrīd Lietuvā ir 39 Lidl veikali un tuvākajā laikā plānots atklāt vēl divus veikalus. Uzņēmums plānojis attīstīties arī Igaunijā. Lidl kopuma ir pārstāvēts 30 pasaules valstīs, tajā ir aptuveni 10 500 veikalu un vairāk nekā 150 loģistikas centru 29 valstīs visā pasaulē. Kopējais darbinieku skaits sasniedz 260 000 darbinieku.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats