21. marts, Ceturtdiena
Vārda dienas: Benedikts, Dzelme, Una
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » VID novembrī sola uzlabojumus, lai nepieļautu kļūdaini nosūtītus paziņojumus
VID novembrī sola uzlabojumus, lai nepieļautu kļūdaini nosūtītus paziņojumus
Autors: Ekonomika.lv / 12. oktobris 2018, 12:30
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pēc klientu e-pastos un Elektroniskajā deklarēšanās sistēmā (EDS) kļūdaini izsūtītajām vēstulēm ierosinājis pārmaiņas iekšējā sistēmā, kas varētu stāties spēkā no novembra.


Kā zināms, šonedēļ Valsts ieņēmumu dienests Elektroniskās deklarēšana sistēmā sāka atgādināt saimnieciskās darbības veicējiem par to, ka jāiesniedz pašnodarbinātā ziņojums. Diemžēl, sūtot vēstules EDS, ir notikusi kļūda, un šie ziņojumi ir nosūtīt arī tām fiziskajām un juridiskajām personām, uz kurām tas neattiecas.

Šorīt intervijā Latvijas Radio VID nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova norādīja, ka VID uzlabojumus kļūdaini nosūtītu paziņojumu nepieļaušanai plāno novembrī. Tad VID cer, ka šādu kļūdu vairs nebūs.

“Plānots, ka izmaiņas mums būs pieejamas novembrī. Es ļoti ceru, ka pēc šīm izmaiņām šādi līdzīgi gadījumi neatkārtosies,” sacīja Jankova,

Plānots, ka līdz ar uzlabojumiem sistēmā darbiniekiem nebūs pieejama iespēja sūtīt paziņojumu visiem klientiem, bet gan tikai noteiktam personu lokam. Pieeja paziņojumu sūtīšanai visiem VID klientiem būs tikai atsevišķām amatpersonām, kuras varēs izmantot opciju, lai nosūtītu paziņojumu visiem nodokļu maksātājiem, kas ir EDS klienti.

Kā zināms, līdzīgs incidents notika arī februārī, kad VID kļūdas dēļ izsūtīja paziņojumus par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarāciju iesniegšanas kārtību arī tiem iedzīvotājiem, kuri nav PVN maksātāji.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats