20. jūlijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ramona, Ritma
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Eksperts: OIK nosaukuma nomainīšana neatrisinās problēmu
Eksperts: OIK nosaukuma nomainīšana neatrisinās problēmu
Autors: Ekonomika.lv / 13. septembris 2018, 11:30
Ekonomikas ministrijas (EM) uzstādījums likvidēt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) maksājumu nav bijis pareizs, jo beigās nomainīts tikai nosaukums, kas pamata problēmu neatrisina, intervijā Latvijas Radio stāstīja “Enefit” valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers.


Jau iepriekš energokompānijas valdes priekšsēdētājs paudis neapmierinātību ar OIK sistēmas aizstāšanu ar “zaļajiem sertifikātiem”, kas, pēc viņa domām, var radīt nekontrolējamu cenu svārstību risku.

Šorīt intervijā Latvijas Radio Bethers uzsvēra, ka nepiekrīt visiem Ekonomikas ministrijas priekšlikumiem, jo uzdevums likvidēt OIK maksājumus nav bijis pareizs. “Darba grupa beigās nonāca līdz “zaļajiem sertifikātiem”, kas nozīmē, ka OIK no mūsu rēķiniem pazudīs, bet “zaļie sertifikāti” tik un tā tiks iecenoti elektroenerģijas gala cenā,” norādīja Bethers.

“Pēc būtības tas problēmu nerisina,” uzsvēra eksperts, norādot, ka tādējādi notiek savdabīgs pašapmāns, ka izdevumu nav, taču tie ir.

Kā zināms, obligātā iepirkuma komponentes maksājuma likvidēšanai Ekonomikas ministrija atkārtoti aicinās Ministru kabinetu atbalstīt tā dēvēto “zaļo sertifikātu” ieviešanu.

Tas paredz pienākumu elektroenerģijas tirgus dalībniekiem, galvenokārt elektroenerģijas tirgotājiem, iepirkt noteiktu atjaunojamās elektroenerģijas apjomu no elektroenerģijas, kura pašlaik tiek ražota obligātā iepirkuma ietvaros.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats