24. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Znotiņa: Riskanto klientu samazināšanas rezultātā var zaudēt arī kādu uzņēmumu
Znotiņa: Riskanto klientu samazināšanas rezultātā var zaudēt arī kādu uzņēmumu
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 7. jūnijs 2018, 12:52
Nerezidentu īpatsvaru samazināšanas rezultātā pastāv risks, ka pazaudēsim arī kādu labu uzņēmumu, Ārvalstu investoru padomes Latvijā rīkotajā diskusijā “Veidojot uzticēšanos” brīdināja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienests) vadītāja Ilze Znotiņa.


Viņa norādīja, ka bankas apzinās stingrās prasības un tās aiz bailēm dara lietas, ko varētu arī nedarīt. “Diemžēl šajā procesā pazaudēsim kādu labu uzņēmumu,” sacīja Znotiņa, piebilstot, ka jādomā par stratēģiju.

Znotiņa solīja, ka Kontroles dienests viennozīmīgi būs kļuvis daudz aktīvāks. “Tas mēģinās palīdzēt, cik vien iespējams, šeit klātesošajiem tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem, lai mēs netiktu kontrolēti no tiem, kam ir daudz naudas, bet mēs kontrolētu šo procesu paši,” teica Znotiņa.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pieļāva, ka dzīve vieglāka nekļūs arī bankām, it īpaši ņemot vērā ASV noteikto sankciju režīmu pret atsevišķām valstīm. “Ir jāatrod risinājums, lai bankas varētu strādāt šādos apstākļos,” uzsvēra Reizniece-Ozola.

Ārvalstu investoru padomē atzīst, ka finanšu sektora reputācijas pasliktināšanās var apgrūtināt Latvijas uzņēmumu iespējas veikt finanšu operācijas ārzemēs un ietekmēt to eksportspēju, kā rezultāta daudz grūtāk ir pierunāt Latvijā ienākt arī jaunos investorus. “Ja Latviju ar savu rīcību iekļaus pelēkajā zonā, Eiropas pelēkajā zonā, šajā gadījumā zaudētāji nebūs tikai finanšu sektors, zaudētāji būs visi uzņēmumi Latvijā,” norādīja Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

Jau vēstīts, ka maijā čaulas uzņēmumu īpatsvars banku noguldījumos ir vien 9.8%, savukārt tādu uzņēmumu īpatsvars, kurus skar aizliegums, jo tie atbilst divām čaulas veidojuma pazīmēm, jau varētu būt mazāks par 4%, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

Šā gada maija beigās ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijā sarucis līdz 29,3%. Šā gada maijā, salīdzinot attiecīgo laika posmu 2015.gadā, ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars kopumā sarucis par 58% – no 12,4 miljardiem eiro līdz 5,2 miljardiem eiro.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats