16. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Čaulas kompāniju īpatsvars bankās sarucis līdz 24%
Čaulas kompāniju īpatsvars bankās sarucis līdz 24%
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 10. maijs 2018, 10:31
Čaulas kompāniju īpatsvars bankās sarucis no 40% līdz aptuveni 24%, pēc Finanšu sektora sadarbības platformas sēdes žurnālistus informēja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).


Trešdien spēkā stājās grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kas paredz Latvijā reģistrētām bankām turpmāk aizliegt sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus.

Grozījumu mērķis ir stiprināt finanšu sistēmu, samazinot paaugstināta riska darījumu skaitu ar īpaši augsta riska klientiem, kas ir čaulas veidojumi un atbilst noteiktām pazīmēm.

Lai arī likuma grozījumi stājušies spēkā tikai trešdien, čaulas kompāniju īpatsvars jau ir sarucis no 40% līdz aptuveni 24%, informēja premjers Māris Kučinskis.

Viņš uzsvēra, ka bankas par izmaiņām informētas jau savlaicīgi un tās pret likuma grozījumiem izturējušās ar sapratni.

Kā liecina FKTK sniegtie dati, 2017.gada pirmajā ceturksnī Latvijas kredītiestādēs čaulas kompāniju kredīta apgrozījuma īpatsvars visu klientu kredīta apgrozījumā bija 27,8% apmērā. Savukārt kredītiestādēs, kas pārsvarā apkalpo augsta riska klientus, šo kompāniju kredīta apgrozījuma īpatsvars visu klientu kredīta apgrozījumā bija 44,52%.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats