17. janvāris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Tenis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Mūrniece: Diskusijām par čaulas kompāniju ierobežošanu vajadzētu ritēt raiti
Mūrniece: Diskusijām par čaulas kompāniju ierobežošanu vajadzētu ritēt raiti
Autors: Renāte Logina / 11. aprīlis 2018, 15:13
Jautājumā par čaulas kompāniju ierobežojošo likumprojektu ļoti svarīga ir politiskā griba, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).


Mūrniece norādīja, ka, lai arī valdība otrdien apstiprināja likumprojektu, tā virzība ir par nedēļu aizkavējusies. Vienlaikus viņa norādīja, ka tas esot saprotami, jo izmaiņām jābūt izstrādātam kvalitatīvi.

“Ceru, ka Saeima saņems labi sagatavotu likumprojektu un attiecīgi arī diskusijas Saeimas komisijā notiks raiti,” izteicās Saeimas priekšsēdētāja.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien vienojusies aizliegt tā saucamo čaulas kompāniju apkalpošanu Latvijas komercbankās.

Finanšu ministrija ir izstrādājusi grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā (NILLTFNL) ar mērķi stiprināt finanšu sistēmu, samazinot paaugstināta riska darījumu skaitu ar īpaši augsta riska klientiem, kas ir čaulas veidojumi un atbilst noteiktām pazīmēm. Tāpat grozījumi paredz veicināt informācijas apmaiņu starp likuma subjektiem un tiesībaizsardzības iestādēm finanšu noziegumu apkarošanai.

Ar jaunu pantu likumā plānots noteikt aizliegumu kredītiestādēm, maksājumu iestādēm, ieguldījumu brokeru sabiedrībām, un attiecībā uz klientu individuālo portfeļu pārvaldīšanu un atvērto ieguldījumu fondu apliecību izplatīšanu ieguldījumu pārvaldes sabiedrībām sadarboties ar čaulas veidojumiem jeb čaulas kompānijām, kuras atbilst noteiktām pazīmēm.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats