23. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Almants, Haralds
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Premjers par akcionāru neuzticību Rubesai: Šādi konflikti apdraud Rail Baltica virzību
Premjers par akcionāru neuzticību Rubesai: Šādi konflikti apdraud Rail Baltica virzību
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 7. februāris 2018, 11:08
Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) rīcībā joprojām nav informācija par “RB Rail” Igaunijas un Lietuvas akcionāru lēmumu izteikt neuzticību Baibai Rubesai “RB Rail” vadītājas amatā, tāpēc viņš vēlas iegūt visu nepieciešamo informāciju.


“Nav pieļaujama ilgstoša situācija, kad Latvija atbalsta Baibu Rubesu “RB Rail” vadītājas amatā, bet Lietuva un Igaunija neatbalsta,” intervijā LNT sacīja premjers, norādot, ka vēlas saprast pamatojumu, jo neviens to līdz šim nav skaidrojis.

“Man nav pietiekamas informācijas,” piebilda Kučinskis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka “šādi konflikti” nav pieļaujami un tie apdraud projekta virzība. “Ja pēc pusgada divām valstīm būs iebildumi, bet mums nebūs, arī tas ir strupceļš. Šāda situācija nedrīkst saglabāties ilgi. Domāju, ka arī Rubesai ir jācenšas saprast notiekošais, un tas jāskaidro,” pauda Kučinskis.

Jau ziņots, 1. februārī, notikušajā “RB Rail” akcionāru sapulcē Igaunijas un Lietuvas akcionāri nobalsoja par Rubesas atstādināšanu.

Rubesa, reaģējot uz Igaunijas un Lietuvas akcionāru viņai pausto neuzticību, paziņojusi, ka negatavojas pati atkāpties no amata.

Kā zināms, Rail Baltica ir dzelzceļa transporta projekts, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklā un tas aptver četras Eiropas Savienības valstis – Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju, netieši – arī Somiju, pagarinot maršrutu ar savienojumu Tallina – Helsinki.

Rail Baltica kopējais garums plānots 870 km, no kura 263 km ir Latvijas teritorijā. Maksimālais kustības ātrums pasažieru pārvadājumiem paredzēts 240 km/h, kravas pārvadājumiem – 120 km/h. Maršrutā starp Tallinu un Lietuvas/Polijas robežu brauciena ilgums ar pasažieru vilcienu ir plānots aptuveni 4 stundas.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats