16. decembris,
Vārda dienas: Alvīne
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Ekonomists: Šogad situācijai darba tirgū nevajadzētu būt kritiskai
Ekonomists: Šogad situācijai darba tirgū nevajadzētu būt kritiskai
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 5. janvāris 2018, 10:43
Šogad situācija darba tirgū būs labvēlīgāka – darba samaksa turpinās augt un bezdarbs mazināsies, prognozē bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš.


Intervijā Latvijas Radio Āboliņš norādīja, ka “Citadele” pētījumā secināts, ka pēc četru gadu pārtraukuma optimisms novērojams visās Latvijas uzņēmējdarbības nozarēs. Uzņēmēji ir pozitīvi noskaņoti gan par ekonomiku valstī, gan savām finansēm.

Par aizvadīto 2017. gadu vispozitīvāk noskaņoti ir būvnieki, kā arī lielo uzņēmumu vadītāji un īpašnieki. Pēc Āboliņa sacītā, lielāka izaugsme ir vērojama arī ražošanā un apstrādes rūpniecībā – sevišķi metālapstrādē un mašīnbūvē.

Latvija izaugsmi ietekmējusi pasaules ekonomikas izaugsme, un šī brīža prognozes liecina, ka attīstība turpināsies.

Vienlaikus ir negatīvie faktori – samazinās investīcijas, kā arī trūkst darbinieku, līdz ar to pieaug darbinieku izmaksas.

Kā liecina bankas pētījums, pēdējā gada laikā vairāk nekā puse ražotāju saskārušies ar grūtībām atrast darbiniekus. Āboliņš gan prognozē, ka darba samaksa turpinās augt un bezdarbs valstī samazināsies.

“Šogad situācijai darba tirgū nevajadzētu būt kritiskai,” uzsver ekonomists, norādot, ka neraugoties uz bezdarba mazināšanos, darbiniekus vēl varēs atrast. Tāpat algu kāpums ir vērojams, bet tas nerada lielas problēmas konkurētspējai.

Viņaprāt lielāki riski gaidāmi pēc diviem trim gadiem.

Kā liecina Citadele Index pētījums, gandrīz puse jeb 46% uzņēmēju atzina, ka 2017. gads viņu uzņēmumam bijis apmēram tāds, kā plānots. 27% uzņēmēju atzina, ka šis gads uzņēmumam ir bijis nedaudz sliktāks, nekā plānots, 8% – ievērojami sliktāks, nekā plānots. Savukārt 15% uzņēmēju atzina, ka 2017. gads uzņēmumam bijis labāks, nekā plānots, un 2,5% – ievērojami labāks, nekā plānots.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats