12. decembris, Trešdiena
Vārda dienas: Iveta, Otīlija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » No nākamā gada mikrouzņēmumu maksimālais apgrozījums – 40 tūkstoši eiro
No nākamā gada mikrouzņēmumu maksimālais apgrozījums – 40 tūkstoši eiro
Autors: bizness.lv / 14. novembris 2017, 15:39
Otrdien, 14. novembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus noteikumos par mikrouzņēmuma nodokļa deklarāciju un to aizpildīšanas kārtību. Noteikumu projekta mērķis ir saskaņot mikrouzņēmuma nodokļu deklarācijas veidlapu ar Saeimā apstiprinātajiem grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. No nākamā gada 1. janvāra Nodokļu reformas ietvaros mikrouzņēmumu maksimālais apgrozījums gadā varēs būt 40 tūkstoši eiro līdzšinējo 100 tūkstošu eiro vietā.


Mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji kā līdz šim patstāvīgi aizpildīs nodokļa deklarāciju, taču jāņem vērā, ka izrietoši no Nodokļu reformas mikrouzņēmuma apgrozījums kalendārā gadā nedrīkstēs pārsniegt 40 tūkstošus eiro. Tādējādi, sākot ar nākamā gada 1. janvāri, apgrozījumam līdz 40 tūkstošiem eiro tiek piemērota nodokļa likme 15% apmērā, savukārt pārsnieguma daļai – 20% apmērā, kā tas bija līdz šim.

Jāpiemin, ka ir noteikts pārejas periods – 2018. un 2019. gadā mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kuru apgrozījums nepārsniegs 52 tūkstošus eiro. 2018. gadā tiem nepiemēros 20% likmi apgrozījuma ierobežojuma pārsniegumam virs 40 tūkstošiem eiro gadā, ja to apgrozījums 2017. vai 2016. gadā jau pārsniedza 40 tūkstošus eiro. Savukārt 2019. gadā šādas tiesības varēs izmantot tie mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, kuru apgrozījums 2017. gadā pārsniedza 40 tūkstošus eiro.

Tāpat ar 2018. gada 1. janvāri stājas spēkā nosacījums, ka, ja mikrouzņēmuma nodokli maksājošā uzņēmuma darbinieku skaits ceturksnī pārsniedz 5 darbiniekus, attiecīgajai nodokļa likmei pieskaita vēl 2% par katru papildus nodarbināto darbinieku vai tādu darbinieku, kas ir nodarbināts vairākos mikrouzņēmumos. Attiecīgo mikrouzņēmumu nodokļa deklarāciju pēc jaunajām prasībām aizpilda par 2018. taksācijas gadu un turpmākajiem taksācijas gadiem.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats