22. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Panākts mazāk straujš Rīgas jūras līča mencu nozvejas kvotu samazinājums
Panākts mazāk straujš Rīgas jūras līča mencu nozvejas kvotu samazinājums
Autors: Ilze Ivanova / 10. oktobris 2017, 12:19
Latvijai Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē (ES LZMP) Luksemburgā izdevies panākt mērenāku Rīgas jūras līča mencu nozvejas kvotu samazinājumu – sarukums būs par 8%, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” informēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).“Sarunās, kas sākās pirmdien un noslēdzās agrā otrdienas rītā, plašas diskusijas bija par mencu zveju rietumu un austrumu apgabalos. Izdevās pārliecināt ministrus, ka iepriekš plānotais nozvejas samazinājums par 28% ir ļoti straujš, tāpēc pieņemts lēmums, ka sarukums būs par 8%,” pauda Dūklavs.

Ministrs sacīja, ka bijusi arī diskusija par Rīgas jūras līča reņģu krājumiem, taču šajā jautājumā atbildīgo komisāru neesot izdevies pārliecināt, tādēļ samazinājums tomēr būšot par 7%, tomēr ministrs uzskata, ka situācija vēl varot mainīties.

“Šīs izmaiņas saistītas ar zinātnisku strīdu, jo aprēķināšanas metodika esot ļoti sarežģīta. Tajā ņem vērā zivju krājumus, attīstību un mijiedarbību ar citām sugām,” teica ministrs.

Savukārt zušu zvejas aizlieguma jautājums atlikts.

Tāpat pieņemti lēmumi arī par lielākām zvejas kvotām: brētliņu nozvejas kāpinās par 1% un reņģu nozveju Baltijas jūrā ārpus Rīgas līča – par 20%.

Lašu nozvejas kvota Baltijas jūrā samazināsies par 5% un nozvejas kvota būs 12 011 zivju vienības.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats