21. februāris, Trešdiena
Vārda dienas: Ariadne, Eleonora
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Nākamgad elektrības rēķini būs mazāki
Nākamgad elektrības rēķini būs mazāki
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 11. septembris 2017, 13:00
Ņemot vērā elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) samazināšanu, nākamgad nedaudz saruks arī elektroenerģijas rēķini.


Kā intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, tuvākajos gados OIK samazināt par trešdaļu. Līdz ar to elektroenerģijas rēķins varētu sarukt par 10%.

“Uzņēmumiem jākļūst konkurētspējīgākiem, kā arī iedzīvotājiem par elektroenerģiju būtu jāmaksā mazāk. Konkurences mehānismi ir izveidoti un mums ir labs pamats domāt, ka mēs drīz būsim konkurētspējīgi ar Centrāleiropas cenām. Nākamo 2-3 gadu laikā mums vajadzētu cenām izlīdzināties ar tām cenām kādas ir Polijā vai Vācijā,” sacīja ministrs.

No 1. janvāra ministrs sola mazākus rēķinus gan uzņēmumiem, gan iedzīvotājiem.

Ministru kabinets 2017.gada 29.augusta sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas sagatavoto priekšlikumu par iespējamiem risinājumiem obligātā iepirkuma izmaksu samazināšanai.

2017. gada beigās paredzēts izbeigt subsidētās elektroenerģijas nodokļa (SEN) piemērošanu, kas kopā ar AS “Latvenergo” dividendēm veidoja finansējuma bāzi, no kuras valdība kompensēja OIK pieaugumu virs 26,79 EUR/MWh apmērā. Kā zināms, lai novērstu elektroenerģijas cenas strauju kāpumu valdība apņēmusies noturēt OIK 26,79 EUR/MWh apmērā, vienlaikus no valsts budžeta finansējot faktisko OIK pieauguma starpību.

Lai novērstu OIK un līdz ar to arī elektroenerģijas cenu kāpumu, Ekonomikas ministrija izvērtējusi dažādus iespējamos scenārijus, tostarp rasta arī iespēja samazināt OIK apmēru jau no 2018. gada. Samazinoties OIK, mazināsies uzņēmēju izdevumi par elektroenerģiju, tādējādi paaugstinot šo komersantu un ekonomikas konkurētspēju kopumā, palielinot investīcijas un radot pamatu jaunām darba vietām. Vienlaikus līdz ar OIK samazinājumu mazināsies arī iedzīvotāju maksājumi par elektroenerģiju.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats