15. jūlijs,
Vārda dienas: Egija, Egmonts, Egons
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Vietvaras aktīvi iesaistās uzņēmējdarbības jomās, kurās tas nepieciešams
Vietvaras aktīvi iesaistās uzņēmējdarbības jomās, kurās tas nepieciešams
Autors: Ilze Ivanova / 10. augusts 2017, 11:54
Pašvaldības aktīvi iesaistās biznesā, bet ne jomās, kur tas nepieciešams, intervija LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.


LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš kā galveno iemeslu, kāpēc pašvaldībām nevajadzētu nodarboties ar uzņēmējdarbību, min korupcijas risku.

“Pēdējo gadu laikā uzņēmēji visā Latvijā redz satraucošu tendenci – arvien vairāk pašvaldības sāk nodarboties ar uzņēmējdarbību, būtiski kropļojot konkurenci,” pauda Endziņš.

Viņš norādīja, ka pašvaldību darbība uzņēmējdarbībā pieļaujama situācijās, kad tiek konstatēta tā dēvētā “tirgus kļūda” – kad uz vietas nav pieejama kāda prece vai pakalpojums, vai arī, ja, ir kāds stratēģisks aktīvs, kurš jāpatur publiskā sektora pārvaldībā.

“Ja mēs skatāmies uz to spektru pakalpojumiem un precēm, ko pašvaldības piedāvā – pašvaldības ir konstatējušas, ka ir tirgus kļūda, ka nav Ziemassvētku eglītes, nevar dabūt putnu būrīšus un zārkus”. Tās Endziņš uzskata par jomām, kurās aktīva pašvaldību iesaiste nav nepieciešama.

Vienlaikus viņš aicina pašvaldības informēt LTRK vai citu uzņēmumu par trūkstošajam precēm vai pakalpojumiem.

Jau vēstīts, ka gandrīz puse jeb 47% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka labāk uzņēmumus spēj pārvaldīt privātais sektors un tikai 18% pauda, ka to var darīt arī pašvaldības. Šādi rezultāti iegūti sabiedriskās domas pētījuma centra SKDS veiktajā aptaujā, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas lielākās uzņēmēju biedrību Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Kā galveno iemeslu, kāpēc pašvaldībām nevajadzētu nodarboties ar uzņēmējdarbību, iedzīvotāji min korupcijas risku, to norādīja 58% respondentu. Tam seko cilvēku bez atbilstošas profesionālās pieredzes iecelšana augstos amatos, to atzina 46% aptaujāto. Kā trešais būtiskākais iemesls tika minēts pašvaldību pienākums nodarboties ar saviem tiešajiem pienākumiem (45%). Tāpat iedzīvotājus satrauc arī risks, ka pašvaldību pakalpojumi tiks subsidēti ar nodokļu maksātāju naudu, tā uzskata 41% aptaujāto.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats