15. jūlijs,
Vārda dienas: Egija, Egmonts, Egons
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Premjers: Latvijai jāsaglabā kontrole pār Lattelecom un LMT
Premjers: Latvijai jāsaglabā kontrole pār Lattelecom un LMT
Autors: BNA / 9. augusts 2017, 13:25
Latvija nevar atļauties zaudēt kontroli par SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un SIA “Lattelecom”. Valdības lēmums nedrīkst būt pārsteidzīgs, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers intervijā atgādināja, ka rudenī diskusijām par abu telekomunikāciju uzņēmumu nākotni beidzot tiks rasts risinājums. Sarunas ilgst jau vairākus gadus, taču joprojām nav pieņemts lēmums par turpmāko Lattelecom un LMT darbību.

Kā uzsvēra Kučinskis, abi uzņēmumi savās nozarēs šobrīd ir līderi ar ļoti labu reputāciju un tāpēc valdības lēmums nedrīkst būt pārsteidzīgs, tostarp nav pieļaujama neapdomīga apvienošana.

Privatizācijas aģentūras nolīgtais uzņēmums “KPMG Baltics” izstrādājusi astoņus iespējamos variantus turpmākai rīcībai ar uzņēmumu “Lattelecom” un LMT kapitāla daļām. Auditoru galvenais piedāvājums ir kompānijas apvienot un akcijas kotēt biržā. Tas abu vērtību palielinātu par simt miljoniem eiro.

Kučinskis sacīja, ka valdībai ir jāsaglabā kontrole pār uzņēmumiem, lai tie nekļūtu par kāda starptautiska uzņēmuma filiālēm par kurām Latvijai nav nekādas teikšanas. Tādēļ ministri ar lēmuma pieņemšanu ir “stipri piesardzīgi”.

Viņš gan solīja, ka valdība attiecībā uz uzņēmumu nākotni pieņems, jo partneri jau pārāk ilgi gaida atbildi.

Kā zināms, 2015. gada 20. novembrī tika saņemts LMT un “Lattelecom” apvienošanas piedāvājums no “TeliaSonera”. TeliaSonera pārstāvji atzina, ka kā labāko uzņēmumu turpmākās attīstības scenāriju redz Lattelecom un LMT apvienošanu, tādejādi nodrošinot efektīvāku abu uzņēmumu resursu izmantošanu. Tāpat uzņēmumu apvienošana ļautu optimizēt turpmāk nepieciešamo investīciju apjomu uzņēmumu konkurētspējas saglabāšanai un rezultātā uzlabos patērētājiem sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību.

Taču pērn aprīlī valdība nolēma, ka LMT un “Lattelecom” turpinās darbu kā līdz šim – atsevišķi.

Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar Satiksmes ministriju līdz 5.oktobrim jānāk klajā ar konkrētu priekšlikumu, kā rīkoties ar valsts kapitāldaļām.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats