24. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » LVC vadītājs: Palielināt degvielas akcīzi citu nozaru finansēšanai nav godīgi
LVC vadītājs: Palielināt degvielas akcīzi citu nozaru finansēšanai nav godīgi
Autors: BNA / 21. aprīlis 2017, 9:48
Iecere palielināt akcīzes nodokli degvielai būtu atbalstāma, ja šādā veidā papildus iegūtos līdzekļus novirzītu autoceļu uzturēšanai, bet darīt to citu nozaru finansēšanai nav godīgi, uzskata “Latvijas Valsts ceļu” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.


Intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāmai” Lange norādīja, ka ceļu uzturēšanai loģisks būtu princips “maksā par pakalpojumu”. Bet šobrīd autovadītāji maksā degvielas akcīzes nodokli, taču “faktiski ceļu un ielu remontiem tiek novirzīti trešā daļa no tā, ko samaksā”.

Lange sacīja, ka autovadītāji būtībā pieradinājuši citas nozares, ka tās finansē, un ir jāpanāk, lai autobraucēju samaksātā nauda nonāktu ceļiem, taču tam nepieciešams ministru, pašvaldību un sabiedrības atbalsts.

Saskaņā ar viņa teikto, aptuveni 60 % Latvijas ceļu ir vietējās nozīmes, taču pa tiem ikdienā pārvietojas vien 17 % autobraucēju. “Pēdējo 20 gadu laikā vietējās nozīmes ceļos nav investēts,” skaidroja Lange.

Pašlaik vietējās nozīmes ceļu kopējais garums ir 12 000 kilometru, un 4000 kilometru no tiem nav stratēģiskās nozīmes. Pa vietējiem ceļiem pārvietojas tikai 17% no kopējā satiksmes.

Piektdien Jūrmalā notiks ikgadējā ceļu nozares konference, kuras tēma šogad ir “Latvijas ceļi nākamajos 100 gados”.

Konferences laikā notiks divas diskusijas. Pirmajā paneļa diskusijā – Papildu finansējums ceļiem – salāgojot vajadzības ar iespējām – piedalīsies satiksmes ministrs Uldis Augulis, Finanšu ministrijas Fiskālās politikas departamenta direktors Nils Sakss, VAS Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, Swedbank Latvija galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks un domnīcas Certus vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Otrajā konferences diskusijā – Mobilitāte un reģionu sasniedzamība – kādu ceļu tīklu varam atļauties? – piedalīsies VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs, karšu izdevniecības Jāņa sēta galvenais redaktors Jānis Turlajs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Reģionālās attīstības departamenta direktors Raivis Bremšmits un Transporta un sakaru institūta vadošais pētnieks Igors Graurs.

Konferencē piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieku: ceļu nozares speciālisti, pašvaldību vadītāji, ceļu būvniecības uzņēmumu vadītāji, valsts pārvaldes un nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi speciālisti.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats