26. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Rungainis par Mavrodi upuriem: vienmēr atradīsies aitas, kas tic brīnumiem
Rungainis par Mavrodi upuriem: vienmēr atradīsies aitas, kas tic brīnumiem
Autors: Apollo.lv / 26. marts 2012, 18:23
No Sergeja Mavrodi finanšu shēmām cilvēki var pasargāt paši sevi, jo Latvija ir demokrātiska valsts un vienkārši kaut ko aizliegt nav tik viegli – Mavrodi savas shēmas veido piesardzīgi, ievērojot likumus.


To intervijā «PRO100TV» sacīja finanšu investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

Viņš gan ar nožēlu atzina, ka vienmēr atradīsies «aitas», kas tic šādiem «cirpējiem».

«Aitas, kas tic kādiem brīnumiem, tiešām eksistē. Tām pieder kaut kāda nauda, no kuras tās gatavas šķirties, atdodot to tādiem cilvēkiem kā Sergejs Mavrodi. Tāpēc Mavrodi ir izgudrojis kārtējo shēmu, kas ir gudrāka par iepriekšējām tādā ziņā, ka viņš to no paša sākuma balsta uz noteikumiem, kuru dēļ viņu būs grūtu notiesāt. Tas ir - maziem burtiem līgumā ierakstīts, ka viņš neko nevienam negarantē un visdrīzāk neko neatgriezīs,» klāstīja Rungainis.

Viņš atzina, ka tauta tam vienkārši atsakās ticēt, un tā vietā tic konspirācijas teorijām par to, ka eksistē fantastiskas iespējas nopelnīt – līdz pat 15% mēnesī. Ka bagāto pasaule to no vienkāršajiem cilvēkiem slēpj, raksta Apollo.lv.

«Cilvēki tic, ka mēs visi šajā shēmā piedalāmies un Mavrodi šim sabiedrības slānim atklās fantastisko iespēju un daļa no fantastiskas peļņas ieripos viņu makos. Ko darīt, kā gan cīnīties ar tumsonību, ar neizglītotību un analfabētismu?» jautāja Rungainis.

Uz jautājumu, kāpēc drīkstētu uzticēties bankām, bet nedrīkstētu uzticēties Mavrodi būvētajām finanšu piramīdām, Rungainis atbildēja, ka ārējā pazīme ir [peļņas] procenti.

«Augsti peļņas procenti vienmēr ir saistīti ar ļoti augstu risku, bet procenti, ko sola Mavrodi, ir nereāli,» sacīja Rungainis.

Rungainis norādīja, ka tas ir klasiskais gadījums – ja kaut kas šķiet pārāk labs, tas ir nereāls.

Uz jautājumu, kādēļ Mavrodi darbošanos nevar pasludināt par nelikumīgu, Rungainis atbildēja, ka kaut ko ātri aizliegt var tikai autoratīvā režīmā, valdot karalim vai caram, bet demokrātiskā valstī tas nav tik vienkārši. Bez tam, Mavrodi savas shēmas veido daudz gudrāk un piesardzīgāk, bet ar cilvēkiem, kas tām uzticas, neko nevar darīt.

«Kamēr būs aitas, tikmēr būs cirpēji,» secināja Rungainis.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ģirts Rungainis, Sergejs Mavrodi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats