07. augusts, Piektdiena
Vārda dienas: Alfrēds, Madars
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Vietējo ražotāju atbalstam izveidota preču zīme “Latvijas produkts”
Vietējo ražotāju atbalstam izveidota preču zīme “Latvijas produkts”
Autors: BNA / 7. septembris 2010, 14:07
Lai atbalstītu Latvijas vietējos uzņēmumus un dotu iespēju patērētājiem atpazīt un izvēlēties augstas kvalitātes Latvijā ražotas preces un pakalpojumus, sākot ar pārtiku un beidzot ar mēbelēm vai zobārstniecības pakalpojumiem, izveidota biedrība un preču zīme “Latvijas produkts”. To būs iespējams saņemt ikvienam Latvijas uzņēmumam, kas atbildīs konkrētās preču vai pakalpojumu grupas noteiktajiem augstākās kvalitātes standartiem.


“Šobrīd Latvijas ražotājiem kļūst arvien grūtāk ne vien savu produkciju eksportēt, bet arī veiksmīgi pastāvēt un attīstīties iekšējā tirgū. Iedzīvotāji labprāt atbalstītu uzņēmumus, izvēloties vietējo preci, jo tā bieži vien ir kvalitatīvāka un Latvijas iedzīvotājiem pieņemamāka, taču ne vienmēr ikdienas patērētājam ir tik vienkārši ne vien noteikt preces vai pakalpojuma kvalitāti, bet arī to izcelsmi. Lai atvieglotu šo izvēli un izceltu Latvijas uzņēmumu piedāvāto uz importēto preču klāsta, nolemts veidot preču zīmi “Latvijas produkts”,” norāda “Latvijas produkts” pārstāvis Mārcis Burķītis.

“Latvijas produkts” būs preču zīme, kas norādīs uz divām galvenajām preces vai pakalpojuma iezīmēm – izcelsmes vietu (Latviju) un augsto kvalitāti. Lai izveidotu precīzu kvalitātes noteikšanas sistēmu, vērtēšanas komisija ir izstrādājusi izpildāmo prasību kopumu katram preču vai pakalpojumu segmentam, tādējādi aptverot visu tirgu. Ikvienam uzņēmumam, kas pretendēs un preču zīmes “Latvijas produkts” iegūšanu, būs jāiziet pārbaudes posms, kura laikā tiks apzināta uzņēmuma darbība un piedāvājums, nosakot tā atbilstību kritērijiem.

Ja šobrīd, pateicoties kvalitātes zīmēm, iespējams būt lietas kursā par veikalos atrodamo pārtikas produktu izcelsmi un kvalitāti, tad par citām precēm un pakalpojumiem nav tādas skaidrības. Ja arī Latvijas patērētāji vēlētos atbalstīt vietējos ražotājus, viņiem sagādātu problēmas ikdienā priekšroku dot pašmāju ražotājiem. Tieši tādēļ tiek veidota preču zīme “Latvijas Produkts”, lai vizuāli atšķirtu vietējo ražotāju preces un pakalpojumu.

Šobrīd Latvijas uzņēmumi, kuriem ir interese preču zīmes “Latvijas produkts” saņemšanā, kuri vēlas īpaši norādīt uz savu izcelsmes vietu un kvalitātes standartiem, ir aicināti atsaukties, rakstot pieteikumu brīvā formā biedrībai “Latvijas Produkts” info@latvijasprodukts.lv.


Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats