04. jūnijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Elfrīda, Sindija, Sintija
Sākuma lapa » Lauksaimniecība » Pieaug lauksaimnieku interese par lauksaimniecības sējumu apdrošināšanu
Pieaug lauksaimnieku interese par lauksaimniecības sējumu apdrošināšanu
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 11. jūnijs 2018, 12:28
Pieaugusi Latvijas lauksaimnieku interese par lauksaimniecības sējumu apdrošināšanu, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abāšins.


Viņš norādīja, ka šogad ir nedaudz augusi zemnieku aktivitāte un pieaugusi to interese par sējumu apdrošināšanu. Kā liecina Abāšina rīcībā esošie dati, šobrīd visvairāk sējumu ir apdrošināti Zemgalē – apmēram 20%, kamēr Kurzemē un Vidzemē apdrošināto sējumu īpatsvars ir padsmit procentu līmenī, bet Latgalē – mazāk nekā 10%.

Viņš atzina, ka tas ir noticis pēc pagājušajā gadā pieredzētajiem plūdiem. Pēc viņa sacīta, Latvijā pēdējos gados ik gadu notiek kāda kataklizma, bet apdrošināšanas polises tās ne vienmēr sedz, piemēram, sējumu apdrošināšanā šobrīd netiek segti sausuma radītie zaudējumi.

“Sausums Latvijā nav bijis daudzus gadus, tāpēc nav arī bijis pieprasījums pēc šī produkta,” sacīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijas vadītājs.

Abāšins norādīja, ka neliels pieaugums sējumu apdrošināšanā ir loģisks, jo nevar cerēt, ka vienā gadā tas ievērojami augs. “Necerēsim, ka vienā gadā apdrošināto sējumu īpatsvars pieaugs no 5% līdz 50% – tā nemēdz būt,” izteicās Abāšins.

Jau vēstīts, ka ilgstošais karstais un sausais laiks sācis apdraudēt labības graudaugu sējumus un lopbarībai domātos zālājus, kā arī tiek prognozēts, ka vietējo augļu un ogu kvalitāte un ražas apmērs šogad būs mazāks nekā citus gadus.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats