28. septembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Lana, Sergejs, Svetlana
Sākuma lapa » IT un sakari » Kučinskis pārliecināts, ka Latvijai ir jāsaglabā ietekme pār LMT un Lattelecom
Kučinskis pārliecināts, ka Latvijai ir jāsaglabā ietekme pār LMT un Lattelecom
Autors: Ilze Ivanova / 26. septembris 2017, 17:04
Lemjot par telekomunikāciju uzņēmumu „Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un „Lattelecom” nākotni, Latvijas valstij tajos noteikti ir jāsaglabā kaut kāda ietekme. Tā intervijā LTV raidījumā „Rīta panorāma” pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).


Tāpat viņš atzīst, ka valdība ļoti piesardzīgi skatās uz lēmumiem par infrastruktūru, kas ir saistīta arī ar valsts drošību, tomēr diskusijām par abu telekomunikāciju uzņēmumu nākotni beidzot tiks rasts risinājums.

Kā uzsvēra Kučinskis, abi uzņēmumi savās nozarēs šobrīd ir līderi ar ļoti labu reputāciju un tāpēc valdības lēmums nedrīkst būt pārsteidzīgs, tostarp nav pieļaujama neapdomīga apvienošana.

Privatizācijas aģentūras nolīgtais uzņēmums “KPMG Baltics” izstrādājusi astoņus iespējamos variantus turpmākai rīcībai ar uzņēmumu “Lattelecom” un LMT kapitāla daļām. Auditoru galvenais piedāvājums ir kompānijas apvienot un akcijas kotēt biržā. Tas abu vērtību palielinātu par simt miljoniem eiro.

„Valdībai ir jāsaglabā kontrole pār uzņēmumiem, lai tie nekļūtu par kāda starptautiska uzņēmuma filiālēm par kurām Latvijai nav nekādas teikšanas. Tādēļ ministri ar lēmuma pieņemšanu ir stipri piesardzīgi,” norāda Kučinskis.

Kā zināms, 2015. gada 20. novembrī tika saņemts LMT un “Lattelecom” apvienošanas piedāvājums no “TeliaSonera”. TeliaSonera pārstāvji atzina, ka kā labāko uzņēmumu turpmākās attīstības scenāriju redz Lattelecom un LMT apvienošanu, tādejādi nodrošinot efektīvāku abu uzņēmumu resursu izmantošanu. Tāpat uzņēmumu apvienošana ļautu optimizēt turpmāk nepieciešamo investīciju apjomu uzņēmumu konkurētspējas saglabāšanai un rezultātā uzlabos patērētājiem sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību.

Taču pērn aprīlī valdība nolēma, ka LMT un “Lattelecom” turpinās darbu kā līdz šim – atsevišķi.

Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar Satiksmes ministriju līdz 5.oktobrim jānāk klajā ar konkrētu priekšlikumu, kā rīkoties ar valsts kapitāldaļām.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats