15. augusts, Sestdiena
Vārda dienas: Dzelde, Zenta
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Eksperte: Ar izaicinājumiem finanšu sektorā, tostarp "ABLV Bank" likvidāciju, esam tikuši galā veiksmīgi
Eksperte: Ar izaicinājumiem finanšu sektorā, tostarp "ABLV Bank" likvidāciju, esam tikuši galā veiksmīgi
Autors: Anete Jansone, Labdien.lv / 14. augusts 2018, 11:06
Ļoti īsā laikā izdevies samazināt riskus, kas radās Latvijas finanšu sektorā saistībā ar “ABLV Bank” problēmām, otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.


Viņa uzsvēra, ka Latvijā ir kopumā veiksmīgi tikusi galā ar tiem izaicinājumiem, kas gada sākumā izgaismojās saistībā ar “ABLV Bank” problēmām un bankām izdevies veiksmīgi praksē ieviest aizliegumu sadarboties ar konkrētām čaulas kompānijām.

“Ar izaicinājumiem, kas radās šī gada februārī, esam tikuši galā kopumā veiksmīgi. Riskus mazinošie pasākumi, ko kopīgi ar valdību izstrādājām un, apspriežot Finanšu sektora attīstības padomē, esam ieviesuši, ir veiksmīgi noslēgti un varam fokusēties uz jauniem izaicinājumiem,” sacīja Liepiņa.

Viņa norādīja, ka ir sarucis ārvalstu noguldītāju apjoms Latvijas bankās. Pēc viņas sacītā, pašlaik bankas fokusējas uz Eiropas Savienības tirgu, kā arī uz digitālajiem risinājumiem un to pieejamību.

Savukārt, runājot par Latvijas reputāciju starptautiskajā finanšu vidē, Liepiņa norādīja, ka “jāturpina strādāt pie valsts reputācijas atgūšanas”.

Jau ziņots, ka Saeima aprīlī pieņēma likuma grozījumus, kas noteica aizliegumu kredītiestādēm, maksājumu iestādēm, ieguldījumu brokeru sabiedrībām sadarboties ar čaulas veidojumiem jeb čaulas kompānijām, kas atbilst konkrētām pazīmēm.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats