15. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » ECB anulējusi «ABLV Bank» licenci
ECB anulējusi «ABLV Bank» licenci
Autors: Anete Jansone, Labdien.lv / 12. jūlijs 2018, 10:57
Eiropas Centrālās banka (ECB) trešdien, 11. jūlijā, pieņēmusi lēmumu anulēt likvidējamās AS "ABLV Bank" licenci kredītiestādes darbībai. Tas ir viens no soļiem bankas pašlikvidācijas procesā, ziņo Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).


Tas nozīmē, ka banka pārtrauc dalību maksājumu un norēķinu sistēmā TARGET 2 un turpmāk nebūs iespējams veikt tiešos maksājumus uz kontiem, kuru IBAN (International Bank Account Number) numurā ir iekļauts AIZK. Kā informē banka, ceturtdienā, 12. jūlijā, tiek slēgti visi klientu atvērtie norēķinu konti "ABLV Bank". Lai veiktu nepieciešamos norēķinus likvidācijas procesā, "ABLV Bank" ir atvērusi norēķinu kontus citās kredītiestādēs. Tāpat arī banka norāda, ka jaunie maksājumu rekvizīti tiks nodoti klientiem un sadarbības partneriem.

Kā zināms, 12. jūnijā FKTK akceptēja bankas pašlikvidāciju un iesniedza iesniegumu par bankas kā kredītiestādes licences anulēšanu ECB. FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš norādījis, ka "šis ir plānots un likumsakarīgs solis bankas pašlikvidācijas procesā, un tas nekādā veidā neietekmē pašlikvidācijas procesa gaitu. FKTK turpina pašlikvidācijas procesa uzraudzību saskaņā ar iepriekš apstiprināto plānu un kārtību."

Viņš arī atgādināja, ka kopš 18. jūnija, līdz ar likvidācijas paziņojumu "Latvijas Vēstnesī", turpinās kreditoru prasību iesniegšana, un tā ilgs līdz 18. septembrim.

Foto: F64Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats