23. maijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Leokādija, Leontīne, Ligija
Sākuma lapa » Finanses, apdrošināšana » Pieaug tendence veidot bezskaidras naudas uzkrājumus
Pieaug tendence veidot bezskaidras naudas uzkrājumus
Autors: Kate Namniece, BIZNESS.LV / 27. novembris 2018, 11:16
Latvijas iedzīvotāju vidū tendence veidot bezskaidras naudas uzkrājumu bankā arvien pieaug, atzīst PNB Banka finanšu eksperti. Vairumā gadījumu krājēji Latvijā izvēlas veidot īstermiņa bezskaidras naudas uzkrājumus, noguldot naudu krājkontā vai turot to savā algas kontā, taču arvien lielāka daļa izvēlas ieguldīt īstermiņa depozītos.


“Depozīts ir lielisks noguldījuma veids, kas ļauj veidot uzkrājumu un eventuāli nes arī peļņu. Tendence rāda, ka klienti izvēlas noguldīt finanšu līdzekļus uz 18 mēnešiem, pretstatā iepriekšējam gadam, kad lielāka priekšroka tika dota 12 mēnešu termiņam. Viens no aspektiem par labu šādai izvēlei ir lielāka procentu likme, taču tas apliecina arī to, ka attieksme pret ilgtermiņa uzkrājumiem kļuvusi pozitīvāka. Savukārt kopējā noguldījumu apjoma pieaugums liecina, ka iedzīvotājiem ir parādījušies brīvi naudas līdzekļi, kurus viņi ir gatavi uzkrāt dažādām vajadzībām,” stāsta Anna Vjaksa, PNB Bankas privātpersonu apkalpošanas pārvaldes vadītāja.

Depozīts ir arī lielisks instruments noguldītājiem, kuriem noteikta naudas summa būs nepieciešama nākotnē, un ir svarīgi droši ieguldīt šo naudu, saņemot par to procentus. Uzkrājumi garantē lielāku finansiālo drošību kā šobrīd, tā vecumdienās, kā arī sniedz iespēju plānot un veikt lielākus pirkumus. Ģimenes, kurās aug skolas vecuma bērni, mēdz veikt uzkrājumus arī atvašu turpmākajai izglītībai. Tāpat depozīti tiek izmantoti pirmās iemaksas veikšanai, iegādājoties nekustamo īpašumu. 

"Termiņdepozīta likme tiek noteikta darījuma noslēgšanas brīdī un noguldītājs var plānot savas naudas plūsmu, kā arī baudīt sirdsmieru, jo noguldījuma ienesīgums nav atkarīgs no finanšu tirgu negatīvām tendencēm,” skaidro PNB Bankas Resursu pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Andrejs Maisjuks. Viņš piebilst, ka depozītus izvēlas noguldītāji, kas novērtē stabilitāti un prognozējamību, turklāt bankas ir elastīgas un var piedāvāt termiņdepozītus ar dažādiem termiņiem.
Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats